Tomaszowianie z medalami

1066

W sobotę 18 marca 2017 roku w Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Młodzików w Taekwon-do ITF. W zawodach rywalizowało ok. 130 zawodników z klubów reprezentujących m.in. Łódź, Bełchatów, Dziłoszyn, Poznań i Tomaszów Mazowiecki. Na matach zmagano się w konkurencji układów i technik specjalnych. Nasze miasto reprezentowało 19 młodzików z Akademii Taekwon-do. Podopieczni Marty Mysur zdobyli na turnieju aż 5 medali.

Po najwyższe trofeum w układach stopni uczniowskich do 6 kup sięgnęła tomaszowianka Julia Majda zdobywając złoty medal, srebro zdobyła jej klubowa koleżanka Maja Skrzypczyk i brąz Anna Czajka. Tuż poza podium po wspaniałym występie znalazły się reprezentantki naszego miasta Julia Tokarska, Małgorzata Pytel, Julia Mieczkowska, Zuzia Mieszczankowska i Natalia Gielzak.

W kategorii układów dziewcząt 10 kup wspaniały debiut zaliczyła Ola Goździk zdobywając brązowy medal w tej konkurencji.

Wśród rywalizacji chłopców najlepiej z naszego klubu zaprezentował się Alex Wójcik, który dorzucił brązowy krążek w konkurencji układów chłopców do 6 kup, tuż poza podium po bardzo dobrych występach znaleźli się jego klubowi koledzy Jurand Kryszewski, Krystian Socha, Paweł Kozłowski i Alan Żak.

W rywalizacji chłopców do 9 kup zaraz poza podium znaleźli się Patryk Matusiak, Filip i Mateusz Palimąka, Tobiasz Kapała i Krzysztof Deredas.

Kolejne zawody już 9 kwietnia w Poznaniu! Wszystkim młody

Autor Urząd Miasta