Każdy uczeń „czwórki” był radosny, gdy nadeszło święto wiosny!

886

W dniu 21 marca w Gimnazjum nr 4 im. Tomaszowskich Olimpijczyków uczniowie wspólnie spędzili pierwszy dzień wiosny odrywając się od książek, a na „wagary” poszli … na halę gimnastyczną.

Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 4 wraz z opiekunami postanowili pierwszy dzień wiosny spędzić wyjątkowo. W tym dniu udali się oni na halę gimnastyczną, gdzie najpierw rozstrzygnięte zostały przeprowadzone wcześniej konkursy, za które wręczono uczniom nagrody. I tak:

– najlepszy pomysł na przebranie ostatkowe miały Amelia Szperna, Oliwia Bobrzyk i Zuzanna Sobieraj;

– Najmilszą Uczennicą Gimnazjum została Katarzyna Pazurek (3a);

– Najmilszym Uczniem Gimnazjum został Bartosz Cyniak (k.3a).

Następnie pod hasłem „Słynne pary oczami gimnazjalistów” przedstawiono spektakl Cezar i Kleopatra, przygotowany w związku z rokiem czytania.

Kolejnym punktem programu była przerwa, w trakcie której uczniowie wraz z wychowawcami udali się do specjalnie na tę okoliczność przygotowanej Kawiarenki Wagarowicza. Mogli oni jeszcze bardziej osłodzić sobie ten dzień kupując kawałek ciasta. Do kawiarenki zawitali także najmłodsi uczniowie SP nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków. Niewątpliwą ozdobą tego miejsca były samodzielnie wykonane wazony jednej z uczennic gimnazjum, Natalii Wiśniewskiej (3b).

Uczniowie chętnie powrócili na halę gimnastyczną, gdzie po przerwie odbywał się Konkurs na Miss Gimnazjum. W konkursie tym udział wzięło 18 gimnazjalistek. Występowały one w strojach wieczorowych, sportowych i dyskotekowych. Całość uświetniały występy taneczne i wokalne uczniów szkoły.

Oprócz najważniejszych tytułów, czyli Miss Gimnazjum, I Vice Miss i II Vice Miss, przyznano jeszcze także tytuł Miss Foto, Miss Publiczności, na którą dzień wcześniej głosowali wszyscy uczniowie gimnazjum oraz wiele innych. Dziewczęta, które nagrodzono, to:

Olga Krawczyk (3a) – Miss Gimnazjum;

Zuzanna Sobieraj (2a) – I Vice Miss;

Aleksandra Czapnik (3c) – II Vice Miss;

Milena Zwolińska (2d) – Miss Foto;

Olga Krawczyk (3a) – Miss Publiczności.

Dzień ten zapewnił uczniom mnóstwo atrakcji, dzięki czemu nie w głowach im były prawdziwe wagary.

Autor: Izabela Kowalczyk