Szukasz taniej polisy? Trafiłeś w 10!

966

Do jednego z głównych obowiązków posiadaczy pojazdów mechanicznych należy posiadanie ważnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. OC zaliczane jest do grupy ubezpieczeń obowiązkowych a brak ważnej polisy może skutkować karami nawet powyżej 4 tysięcy złotych. Niezależnie od tego jakie Towarzystwo Ubezpieczeniowe wybierzemy zakres tego ubezpieczenia jest dokładnie taki sam, dlatego też głównym kryterium wyboru jest cena.

Na Polskim rynku jest kilkanaście firm ubezpieczeniowych, które w swojej ofercie mają ubezpieczenia komunikacyjne, jak zatem znaleźć tę najtańszą? W jaki sposób możemy poszukać dodatkowych oszczędności?

Porównywarki OC – porównuj i oszczędzaj!

Kalkulatory OC to doskonałe narzędzie do tego by sprawdzić jak wyglądają różnice w cenie OC różnych towarzystw. Niewątpliwą zaletą korzystania z kalkulatora OC jest to, że w ciągu kilku minut jesteśmy w stanie zobaczyć jaka jest proponowana wartość najdroższego i najtańszego OC dla naszego pojazdu. Niejednokrotnie różnice w cenach potrafią sięgać nawet do 40% co daje naprawdę duże oszczędności. Porównywarki OC są w 100% darmowe i możemy porównywać ceny wielokrotnie. Ma to duże znaczenie zwłaszcza dla kierowców, którzy planują zakup samochodu i chcą zobaczyć ile wyniesie ich OC. Jak już jesteśmy w temacie porównywarek należy obalić pewien mit. Kalkulatory OC nie zostały stworzone tylko po to, żeby uzyskać numer telefonu potencjalnego klienta, a następnie sprzedać go do firmy ubezpieczeniowej. Jeżeli nie życzymy sobie kontaktu z przedstawicielem handlowym żadnej z firm, nie musimy podawać numeru do kontaktu. Bez tego także jesteśmy w stanie zobaczyć proponowane ceny a w celu dokończenia zakupu zostaniemy przekierowani na stronę wybranego przez nas Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Jeżeli chcesz się przekonać jak działa takie narzędzie, sprawdź stronę Ubezpieczamy Auto i przekonaj się, że od oszczędności dzieli Cię tylko 6 minut, które zajmie Ci wypełnienie formularza w kalkulatorze.

Pakiety OC AC

Nie jest to żadna nowość, że kupując cokolwiek w pakiecie możemy liczyć na rabat. Spotykamy się z tym robiąc zakupy w sklepie lub korzystając z ofert firm telekomunikacyjnych. Nie inaczej jest w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych. Jeżeli chcemy zagwarantować sobie dodatkową ochronę naszego samochodu w postaci AC, firmy ubezpieczeniowe mają przygotowane na tą okazję rabaty. Do tego pakietu ubezpieczyciele dają możliwość dołączenia ubezpieczenia mieszkania co może generować dodatkowe rabaty i jeszcze bardziej obniży nam cenę ubezpieczenia. Żeby się o tym przekonać wystarczy zaznaczyć w https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac pole informujące, że jesteśmy zainteresowani ubezpieczeniem nieruchomości.

Kupuj online, płać przelewem

Dokonanie całej transakcji drogą Internetową to kolejny krok by uzyskać dodatkowy rabat. Nie jest to regułą, ale wiele firm na przykład Aviva, Link4 i AXA oferują zniżki za dokonanie transakcji online. Także płacąc za całość jednym przelewem nie generujemy dodatkowych kosztów związanych z odsetkami. Fakt jednorazowy wydatek rzędu kilkuset złotych to spore obciążenie na naszym budżecie, jednak nie po to szukaliśmy szukaliśmy oszczędności żeby na końcu podnieść sobie cenę ubezpieczenia.

Jeżeli szukasz najtańszego ubezpieczenia samochodu skorzystaj z powyższych rad i sprawdź, ile jesteś w stanie zaoszczędzić nie tylko pieniędzy, a także czasu.