Pijani kierujący wyeliminowani z ruchu

599

Należy pamiętać, że każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stwarza realne zagrożenie dla innych korzystających z drogi. To możesz być Ty lub bliska Ci osoba. Nie lekceważ, reaguj. Nie wiesz co zrobić? – zadzwoń pod nr alarmowy 997, 112.

28 marca o godzinie 10:15, na ulicy Majowej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pijanego kierującego motorowerem. Według policyjnych ustaleń kierujący skodą w Smardzewicach, zauważył jadącego całą szerokością jezdni motorowerzystę. Świadomy kierowca, widząc zagrożenie które stwarzał kierujący rometem, pojechał za nim. Na ulicy Majowej próbował uniemożliwić mu dalszą jazdę, w wyniku czego 44-letni motorowerzysta uderzył w jego auto. Policjanci zbadali stan trzeźwości 44-latka, alkotest wskazał u niego wynik 2,6 promila. Pijanego kierującego czeka sprawa w sądzie.

28 marca o godzinie 23:00 na ulicy Modrzewskiego został zatrzymany kierujący fiatem seicento, 30-letni mieszkaniec Tomaszowa. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni, mundurowi przebadali go na zawartość alkoholu, był pijany, miał prawie 2 promile. Pijanego kierowcę, czeka sprawa w sądzie, grozi mu do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

Autor KPP