Pożegnanie żołnierza 25BKPow.

1066

W dniu 31 marca 2017r. na Sali Tradycji 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Tomaszowie Mazowieckim pożegnano żołnierza odchodzącego do rezerwy.

 

Dowódca 25 BKPow generał brygady doktor Stanisław Kaczyński wraz z zebranymi na Sali Tradycji żołnierzami oraz pracownikami wojska pożegnali kapitana Michała Łuszkiewicza odchodzącego do rezerwy. Dowódca podziękował żołnierzowi za dotychczasową służbę, życząc dalszych sukcesów w życiu zawodowym oraz prywatnym.

Kapitan Michał Łuszkiewicz służbę wojskową rozpoczął 1999 roku w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu a po jej ukończeniu od 2002 do 2005 roku pełnił służbę w strukturach 6 Brygady Desantowo Szturmowej w 18 batalionie desantowo szturmowym na stanowisku dowódcy plutonu szturmowego.

Następnie w latach 2005 – 2015 służbę pełnił w 7 batalionie kawalerii powietrznej na stanowiskach szefa sekcji operacyjnej, oficera sekcji, dowódcy szwadronu kawalerii powietrznej. Od 12 grudnia 2015r. pełnił obowiązki Oficera Sekcji Rozpoznawczej S-2 w Dowództwie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Kapitan Michał Łuszkiewicz uczestniczył w misjach poza granicami kraju w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Iraku oraz w Islamskiej Republice Afganistanu.

Zdjęcia: st. chor. szt. Sebastian Rżanek

kpt. Dorota Jakubowska

Autor 25. Brygada Kawalerii Powietrznej