VI Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym

1033

W dniach 5-7  kwietnia 2017 roku trwały zmagania uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach VI Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym. Wydarzenie, którego organizatorem było Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, odbyło się na terenie gminy Łazy, nad Zalewem Mitręga, na Zamku w Ogrodzieńcu, na strzelnicy w Siemianowicach Śląskich. oraz w WSB w Dąbrowie Górniczej. Nasz powiat reprezentowali uczniowie Klas Pożarniczych  I a T, I c T i II a T z ZSP nr 3 (,,Samochodówka”) Piotr Badowski, Adam Kościecha, Patryk Miksa i Wojciech Paciorek  wraz z nauczycielem języka niemieckiego panią Iwoną Poganowską.

Stu dwudziestu uczestników, trzy dni rywalizacji  i czternaście konkurencji. Uczniowie brali udział w następujących konkurencjach: RZEŹNIK, PIERWSZA POMOC, TOR PRZESZKÓD, FORMOZA 1 i FORMOZA 2, TRAWERS PAŁKIEWICZA, MARSZOBIEG, SZTURM NA ZAMEK,  KOMANDOS, PRZEPRAWA, PONTON, VIETNAM, STRZELANIE, TEST WIEDZY. Zawodnicy musieli wykazać się sprawnością fizyczną, organizacyjną, zdolnością do pracy w zespole, a także konkretnymi umiejętnościami takimi jak: wspinaczka, strzelectwo, ratownictwo medyczne, marszobieg na orientację. Turniej był niesamowitą przygodą dla uczniów, wrócili bogatsi o niesamowite doświadczenia. Pomimo zimna, deszczu i naprawdę niesprzyjających warunków atmosferycznych zawodnicy dali radę pokonać niełatwe zadania sprawnościowe.

Gratulujemy uczestnikom odwagi i wytrzymałości!

Uroczyste zakończenie Turnieju miało miejsce w auli Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz samorządowych, reprezentanci instytucji wyższej użyteczności publicznej, partnerzy biznesowi oraz delegacje instytucji kultury, oświaty i instytucji pozarządowych. O oprawę muzyczną uroczystości zadbała Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod batutą kapelmistrza aspiranta Andrzeja Duraja.

Autor Iwona Poganowska