Tadeusz Kościuszko – Patron Naszej Szkoły

591

6 kwietnia cała społeczność Mechanika spotkała się na uroczystym apelu, aby uczcić pamięć Tadeusza Kościuszki –  patrona naszej szkoły, tym bardziej, że rok 2017 jest rokiem szczególnym, gdyż został ogłoszony Rokiem Tadeusza Kościuszki z uwagi na dwusetną rocznicę jego śmierci.
Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Barbara Robak – członek Zarządu Powiatu.

Postanowiliśmy, że dzisiejsze święto nie będzie tylko streszczeniem życiorysu naszego Patrona, ale także przedstawieniem krótkich epizodów z życia Tadeusza Kościuszki. Wykonawcy w pięknych strojach nawiązujących do epoki, recytowali, śpiewali. Przypomnieli również przysięgę złożoną przez Naczelnika Insurekcji na krakowskim rynku.

W trakcie uroczystości zostały zaprezentowane i nagrodzone najlepsze prezentacje w konkursie „Słynne miejsca w Polsce i na świecie, nazwane imieniem Tadeusza Kościuszki” Pan dyrektor Dariusz Kwiatkowski z przedstawicielem jury wręczyli nagrody wykonawcom najlepszych prac – uczniom klasy 1Met za wyróżnienie i klasie 1 Iw za pierwsze miejsce.

Wręczono również nagrody uczniom klas pierwszych za udział w konkursie historycznym poświęconym życiu i działalności Tadeusza Kościuszki. Konkurs przeprowadzili: p. Joanna Kryszewska i p. Robert Kołczyński.

Uroczystość przygotowali uczniowie klas 3H, 1H, 2Mtw, 2MEt z wychowawcami: p. Beatą Goździk, p. Małgorzatą Wuls, p. Arkadiuszem Świątkiem, p. Dariuszem Jachimowskim.

Autor: ZSP Nr 1 Tomaszów Mazowiecki