Warsztaty wielkanocne w bibliotece

874

10 kwietnia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się warsztaty wielkanocne, na których uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 wykonywali kartki wielkanocne sposobem „Quilling” oraz ozdoby świąteczne z kartonowych rurek – wielkanocnego króliczka.

Nie pierwszy już raz nasi czytelnicy tworzą techniką quilling, którą zapoczątkowała w naszej placówce Pani Lidia Borkowska – prowadząc zajęcia, np. w czasie ferii zimowych. Spod rąk uczestników warsztatów wyszły przepiękne karty-koszyczki wielkanocne. Dodam, że aby stworzyć jeden taki koszyczek, potrzebujemy ok. 30 zwiniętych pasków kolorowego papieru. Chętnych na warsztaty było 23 uczniów, spod rąk organizatorów wyszło przeszło 600 takich elementów. Dzieci zostały oczywiście zapoznane ze sposobem, jak samemu można otrzymać zwinięte krążki. Również króliczki z tektury cieszyły się zainteresowaniem uczestników. Co raduje najbardziej, że ozdoby są własnoręcznie wykonane, oryginalne i nietuzinkowe. Na buziach dzieci w trakcie wykonywania prac widniał szeroki uśmiech i dało się zauważyć prawdziwy entuzjazm i zaangażowanie uczestników zajęć. Na koniec dzieci wykonały sobie pamiątkowe zdjęcie z pracami, które stworzyły oraz złożyły sobie świąteczne życzenia. Dzieciakom w wykonywaniu prac pomagały nasze koleżanki bibliotekarki: Mariola Kudlik i Monika Kabzińska. Kolejne warsztaty z wykorzystaniem techniki quilling odbędą się już w maju, dzieci wykonają prezenty z okazji Dnia Matki, szczegółowe informacje ukażą się na naszej stronie. Serdecznie zapraszamy !


Quilling z języka angielskiego oznacza „nawijać na piórko lub rurkę”, jest to ciekawa technika, którą można wykorzystywać do wykonywania przeróżnych ozdób. Polega na oklejaniu wybranej powierzchni wąskimi paskami papieru, które zawinięte są w kształt sprężyny spiralnej.

Autor MBP Tomaszów Mazowiecki