Pożegnanie kpt. Oleksiewicza

993

4 kwietnia 2017 r. na Sali Tradycji 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Tomaszowie Mazowieckim pożegnano odchodzącego do innej jednostki wojskowej żołnierza z dowództwa brygady.

 Dowódca 25 BKPow. generał brygady doktor Stanisław Kaczyński wraz z zebranymi na Sali Tradycji żołnierzami oraz pracownikami wojska pożegnał odchodzącego do innej jednostki wojskowej kapitana Bogdana Oleksiewicza.

W trakcie zbiórki wspomniano przebieg służby wojskowej kpt. Oleksiewicza oraz jego zasługi w działalności służbowej na rzecz Brygady. Gen Kaczyński podziękował żołnierzowi za dotychczasową pracę i życząc dalszych sukcesów w życiu służbowym jak i prywatnym wręczył odchodzącemu pisemne podziękowania.

Na zakończenie kpt. Bogdan Oleksiewicz podziękował za wspólnie spędzone lata w 25BKPow., po czym dokonał wpisu do księgi pamiątkowej.

Kapitan Bogdan Oleksiewicz swoją służbę wojskową rozpoczął w roku 1993 jako podchorąży w Wyższej Szkole Oficerskiej im gen. J. Bema w Toruniu. Po jej ukończeniu, w latach 1997 – 2005 na pierwsze swoje stanowisko służbowe został skierowany do 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie, gdzie pełnił obowiazki na stanowisku dowódcy plutonu, zastępcy dowódcy kompanii. Następnie, w 2007 r. ukończył dwuletnie studia w Akademii Obrony Narodowej na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Od 2007 roku kontynuował swoją służbę wojskową w Powietrznej Jednostce Ewakuacji Medycznej będącej w strukturach 25BKPow. na stanowisku oficera wychowawczego. Od 2011 roku wykonywał obowiązki w sekcji wychowawczej, dowództwa 25BKPow.

W latach 2000 – 2001 uczestnik Polskiego Kontyngentu Wojskowego UNDOF w Syrii.

Zdjęcia: kpt. Tomasz Pierzak

kpt. Tomasz Pierzak

Autor 25. Brygada Kawalerii Powietrznej