Już w maju spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim

578

W ramach cyklu spotkań dla najmłodszych o tematyce prozwierzęcej organizowanych przez MBP w Tomaszowie Mazowieckim oraz Amicus Canis – Fundację na Rzecz Zwierząt Skrzywdzonych pod nazwą „Dzieci, ryby i psy – każdy ma swój głos”

(partnerami tego edukacyjnego przedsięwzięcia są również: Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim i ZDiUM)

8 maja o godzinie 10.30 odbędzie się spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim, które znakomicie wpisuje się w obchody Tygodnia Bibliotek.

Zaproszony gość z wykształcenia jest pedagogiem, z zamiłowania pisarzem. Jest także twórcą scenariuszy radiowych i telewizyjnych, nie obcy jest jemu zawód dziennikarza. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego otrzymał za swój debiut pt. „Kocie historie”. Natomiast powieść zatytułowana „Wielki Powrót” nominowana była do tytułu Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY. „Stroiciel” w 2014 roku otrzymał wyróżnienie w tym literackim konkursie i wpisany został na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Tomasz Trojanowski podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą przekazuje, że to właśnie czytanie książek znakomicie rozwija naszą wyobraźnię i że warto za sprawą dobrej lektury przenosić się do magicznego świata przeróżnych opowieści.

Na to czytelnicze wydarzenie zapraszamy zwłaszcza uczniów ze szkół podstawowych. Ilość miejsc ograniczona. Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem: 44 7246106.

Dzieci będą miały możliwość zakupienia książek Tomasza Trojanowskiego oraz uzyskania pamiątkowego autografu. Serdecznie zapraszamy.

Źródło: www.wyd-literatura.com.pl

Autor MBP