Apel z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

720

28 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie społeczność szkolna została zaproszona do udziału w niezwykle ważnej lekcji historii, związanej z ogłoszeniem pierwszej w Europie ustawy zasadniczej.

W przygotowanym z tej okazji montażu słowno – muzycznym zostały wykorzystane teksty poetyckie i utwory muzyczne, które przybliżały historię i skłaniały do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat. Za ich pośrednictwem podkreślone zostało także znaczenie 3 – majowej konstytucji, o której  pamiętały zarówno pokolenia urodzonych w niewoli Polaków, jak również następne – przeżywające radosne chwile odradzania się państwa polskiego. Pamiętamy również my – współcześni, bowiem naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i  nie buduje dobrego jutra.   

W apelu wystąpili uczniowie: Daria Jakóbczyk, Patryk Owczarek, Magdalena Kalinowska, Klaudia Stańdo, Aleksandra Bubis, Anna Bystrońska, Piotr Wójciak, Aleksandra Milewska, Dominika Górzyńska, Filip Okupnik, Bartłomiej Wojciechowski, Aleksandra Pietruszczak, Kinga Matczak.

Oprawa fotograficzna: Kinga Zatyka i Sebastian Jastrzębski.

Młodzież przygotowali nauczyciele: Katarzyna Jaworska, Renata Kasiewicz, Adam Tataradziński. Oprawa techniczna: pan Jacek Dziubiński.

Autor ZSP Nr 6 Tomaszów Mazowiecki