Dzień Flagi w Tomaszowie.

608

Podniesieniem flagi na maszcie przed Urzędem Miasta o godz. 10:00 – rozpoczęto uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczpospolitej w Tomaszowie Mazowieckim.

Jak co roku, w uroczystych obchodach Dnia Flagi udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych Tomaszowa Mazowieckiego, z prezydentem Marcinem Witko na czele.

Nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych, duchowieństwa, kombatantów, harcerzy i mieszkańców naszego miasta. Oczywiście najliczniejszą grupę uczestników święta stanowiła młodzież tomaszowskich szkół oraz przedszkolaki. Nasza szkoła reprezentowana była przez Pana dyrektora Dariusza Kwiatkowskiego oraz uczniów klasy pierwszej wojskowej z wychowawcą Robertem Kołczyńskim. Po podniesieniu flagi państwowej na maszt i wspólnym odśpiewaniu hymnu, uczestnicy uroczystości zapoznani zostali z historią towarzyszącą polskim barwom narodowym, odczytane zostały piękne wiersze poświęcone polskiej fladze, po czym najmłodsi harcerze udekorowali honorowych gości biało – czerwonymi wstążeczkami. Obchodom uroczystości Dnia Flagi w Tomaszowie Mazowieckim towarzyszył poczet flagowy oraz kompania honorowa 7 batalionu kawalerii powietrznej.

Tekst i zdjęcia: mjr rez. Sławomir Miszczuk