Chcesz pozostać konkurencyjny na rynku pracy? Postaw na szkolenia!

1444

Niezależnie od tego, czym zajmujesz się zawodowo lub czym masz dopiero zamiar się zajmować, nieustanny rozwój i podnoszenie posiadanych kwalifikacji to praktycznie jedyna gwarancja, że będziesz atrakcyjny dla potencjalnego pracodawcy, a w późniejszym czasie pozostaniesz konkurencyjny na tle współpracowników. Czasy, gdy nauka kończyła się wraz z opuszczeniem murów szkoły lub uczelni bezpowrotnie minęły. Dzisiaj liczą się szkolenia i nieustanny rozwój posiadanych kompetencji. Jeśli jesteś zdecydowany zainwestować swój czas i pieniądze w kształcenie – doskonale! Wiesz jednak, jak wybrać naprawdę dobre szkolenie?

Po pierwsze, zastanów się, jakie są Twoje potrzeby w zakresie rozwoju

Czy myśl o szkoleniu pojawiła się w twojej głowie samoistnie, czy może jakaś sytuacja, na przykład w miejscu pracy, zmusza cię do dalszego kształcenia? Zastanów się, jakie są TWOJE potrzeby, czy naprawdę chcesz i potrzebujesz danego szkolenia, czy będzie ono korespondowało z twoimi wyobrażeniami na temat ścieżki twojej kariery i dalszego rozwoju osobistego. Pamiętaj, że jeśli robimy coś wbrew swojej woli lub przekonaniom, nie przynosi to zamierzonych rezultatów i nie dostarcza nam satysfakcji. Jeśli natomiast wysiłek związany z podjęciem nauki będzie wynikał z naszych osobistych przekonań i motywów, z pewnością dużo łatwiej będzie mu sprostać i przyniesie zdecydowanie lepsze rezultaty.

Po drugie, przeanalizuj potencjalne korzyści firmy wynikające z twojego podnoszenia kwalifikacji i wykorzystaj je

Jeśli szkolenie, w którym masz zamiar uczestniczyć będzie korespondowało z potrzebami twojego pracodawcy i wypełni pewną lukę kompetencyjną firmy, takie rozwiązanie przyniesie jej z pewnością wymierne korzyści. Spróbuj wykorzystać ten fakt. Może uda ci się wynegocjować choć częściowy zwrot kosztów szkolenia? A może wolałbyś dodatkowy urlop szkoleniowy i chwile wytchnienia od pracy na czas nauki?

Po trzecie, podnoszenie swoich kompetencji zawodowych rozpocznij od sprawdzenia… swoich kompetencji!

Może fakt rozpoczynania szkolenia od poddania swoich dotychczasowych umiejętności sprawdzianowi brzmi nieco zaskakująco, jednak z pewnością jest to w tym miejscu słuszne rozwiązanie. Otóż jedynie mając pełną świadomość co do własnych wad i zalet, mocnych i słabych stron oraz posiadanych umiejętności i kompetencji, możemy dobrze ukierunkować nasze dalsze działania związane z rozwojem zarówno osobistym, jak i zawodowym.

Poza tym zawsze warto w tej kwestii skorzystać z pomocy specjalistów, którzy nie tylko pomogą nam lepiej poznać samych siebie, ale także ułatwią zidentyfikowanie obszarów, zarówno osobistych, jak i zawodowych, wymagających poprawy, wzmocnienia, czy też uzupełnienia o stosowną wiedzę i umiejętności.

Jeśli chcesz być konkurencyjny na rynku pracy, nie poprzestawaj w kształceniu się. Wejdź na http://www.szkolenia-semper.pl/ i rozwiń swoje kompetencyjne skrzydła, korzystając z najbardziej profesjonalnych i skutecznych szkoleń!