Historyczne spotkanie edukacyjne

686

W DOK-owskim cyklu „Historie dalekie i bliskie”, 10 maja w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, filii Dzielnicowy Ośrodek Kultury odbyło się spotkanie edukacyjne dla gimnazjalistów z Zespołu Szkół nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim pt. Trudny rok 1945 – między okupacją a „niewolą”.

W ramach współpracy MCK z Archiwum Państwowym w Piotrkowie Trybunalskim został wyświetlony film „Bo ta, co nie zginęła… 1945 r.”, opowiadający o wydarzeniach związanych z zakończeniem II Wojny Światowej na naszym terenie i trudnym okresie czasów powojennych.

Film został zrealizowany w 2015 roku przez piotrkowskie archiwum w ramach projektu edukacyjnego przy wsparciu Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych i Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Batalion Tomaszów”.

Historycznego wprowadzenia do filmu dokonał dr Andrzej Wróbel, kierownik Oddziału Archiwum Państwowego w Tomaszowie Mazowieckim, Michał Ordak pracownik oddziału zachęcił młodzież do korzystania z zasobów i oferty edukacyjnej tej instytucji.

Autor Miejskie Centrum Kultury