Prezydent Marcin Witko z wizytą w Mołdawii

700

Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego odwiedził w ubiegłym tygodniu Mołdawię i zaprzyjaźnione z Tomaszowem Mazowieckim miasto Hîncești. W trakcie wizyty odbył szereg spotkań, które mają zacieśnić przyjaźń między naszymi regionami. Wyjazd przygotował konsul honorowy Republiki Mołdawii Pavel Scura.

Prezydent Marcin Witko spotkał się z władzami Hîncești oraz minister kultury Mołdawii Monicą Babuc oraz wiceministrem Igorem Sarovem. W trakcie wizyty poruszono tematy związane z wymianą młodzieży i doświadczeń kulturalnych pomiędzy Tomaszowem a Mołdawią a zwłaszcza Hîncești. Owocem rozmów będzie niespodzianka podczas Dni Tomaszowa.

W trakcie wizyty prezydent złożył również kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, który znajduje się w Kiszyniowie, 12 maja przypadała rocznica jego śmierci. Prezydent złożył również kwity pod tablicą upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego, która znajduje się w stolicy Mołdawii. W Kiszyniowie znajduje się również ulica imienia Lecha Kaczyńskiego. Prezydent Marcin Witko odwiedził również Bibliotekę Adama Mickiewicza z polską literaturą, która działa w Kiszyniowie.
Przypomnijmy, pod koniec kwietnia Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, na wniosek prezydenta, wysłał pomoc w rejon Hîncești, który ucierpiał po niespotykanym w Mołdawii ataku zimy. Jego skutki będą usuwane jeszcze przez kilka miesięcy.

Autor Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim