Jak sprawić by kąpiel dla dziecka była przygodą?

803

Większość dzieci uwielbia wieczorne kąpiele. Pluskają się w wodzie, przelewając ją z korka do wiaderka, a z wiaderka do większej nakrętki. Do tego puszczają jeszcze bąbelki, nurkują i organizują morskie bitwy. A co z tym maluchami, które od początku nie zapałały miłością do wodnych zabaw w wanience? Dla tych szkrabów powstały akcesoria do kąpieli, które mogą sprawić, że będzie ona naprawdę świetną zabawą.

Niezawodne – pływające akcesoria do kąpieli

Jakie zabawki od zawsze były ulubionym gadżetem do kąpieli? Oczywiście, że gumowe kaczuszki. Bawiły się nimi nasze babcie, mamy i my sami. Teraz przyszedł czas na nasze pociechy. Gumowa, pływająca po wodzie i piszcząca kolorowa kaczuszka może zaciekawić maluszka i odwrócić jego uwagę od strachu, jaki na przykład wywołuje polewanie główki. Jeśli jednak na powierzchni wody pojawi się cała armia ulubionych przyjaciół, zabawa może stać się naprawdę wciągająca. Na przykład firma Babymoov zaproponowała 2 zestawy pływających przyjaciół – ośmiorniczki, rybki i kaczuszki dla dziewczynki (na zdjęciu), a samochody, statki i samoloty dla chłopca.

Kreatywne akcesoria do kąpieli

Dla maluchów, które uwielbiają wodne przygody w łazience tak samo jak układanie puzzli przy stole, stworzono ciekawą zabawkę, która oprócz walorów edukacyjnych może wzbudzać ciekawość i zachwyt malucha. Są to piankowe puzzle do kąpieli. Na czym polega ich fenomen? Nasączone wodą idealnie przylegają do ścianki wanny, dzięki czemu z łatwością można je układać. Jeśli nie są akurat używane, jako element układanki, unoszą się delikatnie na wodzie, która w nie wsiąka w tworzywo, z jakiego zostały zrobione.

Innym ciekawym pomysłem na kreatywną zabawę w kąpieli mogą być Zębate Koła firmy Boon. Są to przyssawki, które można przymocować do wanny. Lejąc wodę wprawiamy je w ruch, a jeśli maluch prawidłowo umieści obok siebie wszystkie koła, zaczną pracować jak dobrze wyregulowane (choć nieidealnie naoliwione) maszyny.

Zabawka do kąpieli dla małego hydraulika to również kreatywna zabawa na długie minuty spędzone w wannie. W skład kompletu wchodzi pięć kolorowych rur w różnych kształtach. Dzięki przyssawkom, rurki można zamontować na ściance wanny i bez końca przelewać przez nie wodę, która nie wylewa się na podłogę.

Niezapomniana kąpiel z zabawkami

Akcesoria do kąpieli mogą być proste jak gumowa kaczuszka i skomplikowane jak Podwodny Okręt z prysznicem od firmy Yokidoo – o czym można się przekonać przeglądając akcesoria do kąpieli w sklepie bobomio.pl. Wracając, do Podwodnego Okrętu to jest to niesamowite połączenie łatwego w obsłudze prysznica z systemem cyrkulacji wody pompowanej przez okręt podwodny. Zabawka daje mnóstwo radości sprawiając dziecku kilka wodnych niespodzianek z magicznymi efektami wodnymi. Czas spędzony z taką zabawką będzie niewątpliwie ciekawą przygoda dla każdego malucha. Ta zabawka z powodzeniem może zastąpić prysznic podczas kąpieli, a dzięki temu, iż woda pompowana jest z wanny, jej temperatura będzie idealna. To świetny sposób, by w przyjaznych i ciekawych okolicznościach przyzwyczaić malucha do polewania wodą główki, bo jak wiadomo wiele dzieci bardzo się tego obawia.

Akcesoria do kąpieli to świetny sposób by zatrzymać dziecko na dłużej w wannie, proponując mu aktywność inną niż wszystkie, które wykonuje w ciągu całego dnia. Taka zabawa może być wieczornym rytuałem, po którym dajemy wyraźny sygnał nadejścia pory snu. Zabawy w wannie to jednak nie tylko element wieczoru, ale również świetna nauka fizyki, poprzez zabawę.