„XI Tomaszowska Spartakiada Przedszkolaków zza Pilicy”

511

„XI Tomaszowska Spartakiada Przedszkolaków zza Pilicy” zakończona wielkimi wygranymi!

W Białobrzegach już po raz XI odbyła się rywalizacja sportowa organizowana przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, filię Dzielnicowy Ośrodek Kultury. 9.06.2017 r. w zabawkach skoczno – bieżno – rzutnych na placu przy ośrodku rywalizowały grupy przedszkolaków i uczniów klas 0 z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 – Ludwików (Przedszkole nr 9) i Zespołu Szkół nr 8 – Białobrzegi (Przedszkole nr 10 i Szkoła Podstawowa nr 6).
Zgodnie z mottem „Spartakiady przedszkolaków zza Pilicy”, które głosi: ,,Nie sukces i sława, lecz dobra zabawa”, wszyscy uczestnicy zostali zwycięzcami, a na pamiątkę wręczono im dyplomy i słodkości. Inicjator spotkania Tadeusz Lubicki przypomniał, że pierwsza edycja Spartakiady odbyła się 21 lat temu i mogli w niej uczestniczyć rodzice obecnych zawodników.

Po biegach, w części artystycznej, dzieci obejrzały spektakl pt. ,,Śpiąca Królewna” w wykonaniu zespołu Mini Horrorek, w reżyserii Iwony Jabłońskiej. Oprócz ruchu mięśni dzieci ruszyły również swoimi szarymi komórkami podczas krótkich gier i zabawach słownych przygotowanych przez Klub Literatury działający w DOK-u, prowadzony przez Annę Zieję. Całość wydarzenia wspierali pozostali pracownicy filii MCK i nauczycielki towarzyszące uczniom.

Wszystkie dzieci wspaniale reprezentowały swoje szkoły i przedszkola, wyraziły też chęć uczestnictwa w kolejnej „Tomaszowskiej Spartakiadzie Przedszkolaków zza Pilicy”.

Zapraszamy do wspólnej zabawy za rok!

Autor DOK Tomaszów Mazowiecki