Drużyna z I LO z tytułem Mistrza Polski w e-sporcie

694

Po sukcesie naszej wielkiej piątki, Michała Pająka, Nikodema Jurka, Filipa Sobczyka, Grzegorza Zaborowskiego i Piotra Malinowskiego, z niecierpliwością czekaliśmy na ich występ w Mistrzostwach Polski w Krakowie. Turniej odbył się w dniach 9-11 czerwca na stadionie Wisły Kraków. Pierwszy dzień przeznaczony był na tzw. „grupy”. Nasza drużyna zakończyła je z bilansem 3-0 (wygrane 16:0, 16:9, 16:9). tego dni nasi chłopcy wzięli również udział w nagraniu telewizyjnym. Drugiego dnia w systemie po 3 rozegrane zostały ćwierćfinały. Tu wynik naszej ekipy to 2-0 (22:20, 16:7), podobnie w półfinale 2-0 (16:6, 16:9). W rozgrywkach finałowych nasi uczniowie trafili na drużynę, z którą już grali w turnieju w Kętach. Tam w prosty sposób wygrali 2-0, teraz wynik I Liceum to 2-1. Nerwowa atmosfera pojawiła się przy pierwszej mapie, ale już przy dwóch kolejnych radość była ogromna. Nasi uczniowie mogli liczyć na wsparcie kibiców, bowiem drużyna grających została zasilona grupą kibiców z naszego liceum. Mistrzowie Polski wygrali nagrody w wysokości 10 tysięcy zł. Serdecznie gratulujemy!

Autor I LO