Tomasz Płonka trzecim nowym zawodnikiem

750

Mamy kolejne wzmocnienie zespołu na nowy sezon 2017/2018 I grupy III ligi. Właśnie dzisiaj (czwartek – 6 lipca) nowym zawodnikiem Lechii Tomaszów Mazowiecki został Tomasz Płonka. Piłkarz związał się z zielono-czerwonymi roczną umową. To już trzeci w tym okienku transferowym gracz, który będzie bronił barw naszego klubu.

Urodzony w Rzeszowie piłkarz swoją przygodę z piłką rozpoczął  w LKS Trzebownisko. Następnie grał w Piaście Nowa Wieś i Lechii Sędziszów Małopolski skąd trafił do trzecioligowego Izolatora Boguchwała. W nim napastnik spędził trzy i pół roku skąd został wypożyczony do drugoligowej Resovii Rzeszów i KS Zaczernie (III liga). Po rocznych wojażach wrócił do Izolatora, a po sezonie 2012/2013 zmienił barwy na zielono-czarne. Przez trzy sezony Tomasz Płonka, grał w drugoligowej Stali Stalowa Wola, a ostatni sezon spędził w Rakowie Częstochowa, z którym wygrał rozgrywki II ligi i awansował do Nice I ligi. W sumie 31-latek rozegrał w III lidze 110 meczów, spędzając na murawie dokładnie 8212 minut. W tym czasie strzelił 42 bramki. Na drugoligowym froncie nowy nabytek Lechii zagrał 121 meczów na co złożyło się 7394 minuty na boisku. Zdobył także 27 goli.

Piłkarz dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi, ma bardzo dobry przegląd gry i jest niezwykle dynamiczny. Tomasz Płonka zagrał w pierwszym meczu kontrolnym Lechii z Widzewem Łódź w Gutowie Małym i zebrał pozytywne recenzje. Wypadł również bardzo dobrze w testach wydolnościowo-szybkościowych. Napastnik doskonale będzie pasował do koncepcji budowy drużyny szkoleniowca Bogdana Jóźwiaka.

Autor www.lechia1923.pl