Kultura dostępna w Kinie Helios

786

Kultura Dostępna to projekt realizowany przez Narodowe Centrum Kultury, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana została jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów. W ramach projektu Kultura Dostępna, co czwartek o godzinie 18:00 będą wyświetlane polskie filmy, na które bilety kosztują zaledwie 10 złotych.

W lipcu Widzowie kina Helios w Tomaszowie Mazowieckim będą mieli okazję zobaczyć znakomitą Karolinę Gruszkę w filmie „Szczęście świata” (6 lipca) oraz Bartłomieja Topę jako nieustępliwego komisarza w kryminale „Sługi boże” (13 lipca). W repertuarze znajdzie się także poruszający dramat Wojciecha Smarzowskiego – „Wołyń” (20 lipca) oraz komedia romantyczna Ryszarda Zatorskiego – „Porady na zdrady” (27 lipca).

 – 13 lipca „Sługi Boże”

Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy zostaje przydzielona także Ana Wittesch (Julia Kijowska) – niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia prowadzić jeszcze inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się że do Wrocławia przybywa także wysłannik Watykańskiego Banku dr.Kuntz (Krzysztof Stelmaszczyk).

Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika z Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana komisarz Warski i Ana Wittesch muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie zaufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna…

Bilety dostępne w kasie kina oraz na stronie internetowej:

http://www.helios.pl/53,Tomaszow-Mazowiecki/BazaFilmow/Szczegoly/film/7736/Slugi-Boze