Jurij, dziękujemy!

692

Jurij Gladyr, który w ostatnim sezonie występował w zespole PGE Skry, opuszcza Bełchatów. Środkowy przenosi się do Fenerbahçe Stambuł.

Urodzony w Połtawie siatkarz karierę rozpoczął w ukraińskiej drużynie Azot Czerkasy, z którą w 2006 roku zdobył mistrzostwo kraju. Po dwóch latach ponownie został mistrzem ligi ukraińskiej, ale już z zespołem ze stolicy – Lokomotiv Kijów. W 2008 roku związał się z AZS Politechniką Warszawską, z której po roku przeniósł się do zespołu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Jej barwy reprezentował przez 7 lat i to z nią świętował największe sukcesy: mistrzostwo Polski (2016), Puchar Polski (2013, 2014) czy wicemistrzostwo kraju (2011, 2013).

We wrześniu 2016 roku zamienił Kędzierzyn-Koźle na Bełchatów. – Nazwa PGE Skra mówi sama za siebie. Dlatego chciałem tu trafić. To dla mnie ogromny zaszczyt grać u boku takich wspaniałych zawodników – mówił po podpisaniu kontraktu.

Z PGE Skrą awansował do finału Pucharu Polski i zdobył wicemistrzostwo Polski. Na boiskach PlusLigi rozegrał 43 sety, ale jego zmiany były bardzo wartościowe. Zdobył 101 punktów (63 atakiem przy 70% skuteczności, 25 blokiem, 13 zagrywką), a najlepsze występy zanotował przeciwko MKS Będzin – 15 „oczek” i Espadonowi Szczecin. Za spotkanie z beniaminkiem został nagrodzony statuetką MVP.

Dziękujemy za rok wspólnych sukcesów i życzymy powodzenia w nowym klubie!

Autor www.skra.pl