Patryk Walasek zawodnikiem Lechii!

737

Zarząd KP RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki pozyskał czwartego zawodnika w letnim okienku transferowym. Nowym graczem zielono-czerwonych został Patryk Walasek. Obrońca ma za sobą występy w Młodej Ekstraklasie oraz II lidze. Z naszym klubem 27-latek związał się roczną umową.

Urodzony w Lipsku piłkarz karierę piłkarską rozpoczynał w juniorskich klubach w Radomiu – Radomiaku i Beniaminku. Następnie miał krótki epizod w Błękitnych Wronki skąd przeniósł się do Lecha Poznań, gdzie występował w Młodej Ekstraklasie. W barwach młodego Kolejorza rozegrał 46 spotkań spędzając ponad 4100 minut na boisku. W rundzie wiosennej sezonu 2010/2011 przeniósł się do Stali Stalowa Wola, w której zagrał w dziesięciu meczach w II lidze. Później przez pięć lat grał w Energii Kozienice, z którą awansował do III ligi łódzko-mazowieckiej. Na tym poziomie rozgrywkowym rozegrał 32 mecze i w pełnym wymiarze czasowym. Ostatnio Patryk Walasek grał w Oskarze Przysucha.

Obrońca trenował z drużyną się od ponad tygodnia. Wziął udział w testach wydolnościowo-szybkościowych i zagrał w ostatnim meczu kontrolnym z Pelikanem Łowicz. W tym czasie zdołał przekonać do siebie sztab szkoleniowy i samego trenera Bogdana Jóźwiaka.

Autor www.lechia1923.pl