Ibiza, jakiej nie znacie

844

Ibiza kojarzy się głównie z klubami nocnymi, dyskotekami i niekończącymi się imprezami. W rzeczywistości hiszpańska wyspa ma do zaoferowania o wiele więcej. Na Ibizie wypoczną zatem również ci turyści, którzy stronią od nocnego życia.

Co zwiedzić na Ibizie?

Przed wyjazdem na Ibizę warto dobrze przemyśleć wybór hotelu. Jeżeli nie przepada się za imprezami, powinno się wybrać niewielki, kameralny obiekt, położony nieco na uboczu. Bez trudu można znaleźć taki hotel na http://dreamtours.pl/wakacje/ibiza. Co ważne, pobyt na Ibizie można wykupić w atrakcyjnej cenie –wystarczy skorzystać z oferty zagranicznego (np. niemieckiego) touroperatora lub wybrać ofertę last minute.

Na Ibizie na turystów spragnionych ciszy i spokojnego wypoczynku czeka wiele atrakcji. Wśród nich na uwagę zasługują zwłaszcza Solne Ogrody (Ses Salines),w których przez lata wydobywano sól, co stanowiło ważną część zysków władców Ibizy. Obecnie są to cenne przyrodniczo tereny, na których od 1992 istnieje rezerwat przyrody. Na uwagę zasługuje również Dalt Vila, czyli stare miasto, leżące wysoko nad portem. Centralny i jednocześnie najwyższy punkt starego miasta stanowi katedra, z której można podziwiać panoramę portu i wyspy. Turyści odwiedzający Ibizę w maju dodatkowo mogą zobaczyć na starówce festiwal średniowiecznych walk i tańców.

Podczas wczasów na Ibizie warto skusić się rejs na Formenterę, która jest jedną z najmniejszych wysp w archipelagu Balearów. Jej powierzchnia wynosi zaledwie 82 km2. Miejsce to jest ciche, skromne i urzekające sielskością, a malownicze wydmy, ogrody kaktusowe, winnice i gaje figowe sprawiają, że wyspa ma niepowtarzalny klimat. Wartym zwiedzenia jest także Sant Antoni, czyli drugie co do wielkości miasto na Ibizie. Znajduje się w nim duży port jachtowy, nadmorska promenada oraz kościół Iglesie de Sant Antoni pochodzący z początku XIV wieku.

Ciekawostki o Ibizie

Niewiele osób wie, że z Ibizą wiążą się dwie ciekawostki. Pierwszą z nich jest Es Vedra – niewielka, skalista wysepka. Według legend, w dawnych czasach na Es Vedra odbywały się zloty czarownic. Żeglarze twierdzą, że w pobliżu wyspy panuje anomalia magnetyczna wprowadzająca przyrządy na statkach w błąd, natomiast Nostradamus w swojej przepowiedni zaznaczył, że niewielka wysepka będzie jedynym miejscem na świecie, które przetrwa koniec świata. Druga z ciekawostek dotyczy winobrania – odbywa się ono na początku sierpnia i ściąga na Ibizę wielbicieli ekologicznych i szlachetnych win. Najsłynniejszą z winnic jest Sa Cova Winery.