I Otwarte zawody w wędkarstwie gruntowym o Puchar Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego za nami

683

I Otwarte zawody w wędkarstwie gruntowym o Puchar Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego odbyły się 23 lipca 2017 roku nad Zalewem Sulejowskim w miejscowości Stara Wieś. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wędkarzy ze wszystkich kół wędkarskich z terenu miasta. Podczas zawodów odbyła się również akcja charytatywna ”Łowimy rybki dla Olusia”.

 

W wędkarskich zmaganiach wzięło udział 100 osób.  Wśród zawodników byli juniorzy w wieku od 13 do 17 lat, którzy na wydzielonym sektorze prowadzili odrębną rywalizację. Zawodnikom kibicował m.in. prezydent Marcin Witko.

 

W trakcie zawodów była prowadzona akcja charytatywna na rzecz 1,5 rocznego Olusia Goski, chłopca  wymagającego szeregu operacji w związku z wadami rozwojowymi. Wędkarze ze składek, które wpłacali na organizacje zawodów przeznaczyli kwotę 1 000 zł, którą rodzinie wręczył Tomasz Wawro.  Mama Olusia przygotowała słodki poczęstunek dla wędkarzy. Mały Oluś otrzymał również pluszaki ufundowane przez Prezesa Fundacji TM INNOWACJE – Wilolettę Jóźwik oraz Rafała Zygmunta firma ZYGAKOMP.  Po zakończeniu zawodów odbyło się ważnie złowionych ryb i ustalenie wyników zawodów. Głos zabrał z-ca Prezydenta Tomasz Jurek dziękując wszystkim za udział w I Zawodach gruntowych o Puchar Prezydenta Miasta i za przeprowadzoną akcję charytatywną.  Dziękował również Mieczysław Centka – Prezes Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg Piotrków Trybunalski i wręczył Panu Antoniemu  Zawłockiemu – Prezesowi Koła Starzyce pamiątkową paterę i dyplom z okazji 35- Lecia istnienia koła Starzyce.

Po przemówieniach odczytano wyniki rywalizacji juniorów. Nagrody wręczali Z-ca Prezydenta Tomasz Jurek, Marta Niemczyk- dyrektor ORDN, Antoni Zawlocki – Prezes koła Starzyce.

Wyniki zawodów:

  1. Wojtala Andrzej- 6115 pkt. Koło PZW Glinnik,
  2. Wojewódzki Wiktor – 3915 pkt. Koło PZW Starzyce
  3. Różycki Hubert – 2665 pkt koło PZW Sulejów
  4. Kłoś Łukasz – 2010 pkt. – koło PZW Starzyce
  5. Lasota Krzysztof – 1770 – koło PZW WISTOM
  6. Racz Robert- 1670 pkt. – koło Starzyce

Autor Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego