Wielki Mecz Gortat Team vs. Wojsko Polskie

662

W dniu 30 lipca 2017 r. w Atlas Arenie w Łodzi rozegrany został mecz pomiędzy drużyną zawodnika NBA Marcina Gortata, a reprezentacją Wojska Polskiego, w czasie którego gościem specjalnym był minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Charytatywny mecz, którego organizatorem jest fundacja Marcina Gortata, został rozegrany po raz szósty. Celem Marcina Gortata jest przede wszystkim promocja Wojska Polskiego jak również wsparcie rannych weteranów i dzieci żołnierzy poległych na misjach poza granicami kraju.

W drużynie Gortat Team grali m. in.: Jerzy Dudek, Mariusz Wlazły, Agnieszka Włodarczyk, Agnieszka Sienkiewicz, Kasia Kowalska, Maciej Musiał, Konrad Bukowiecki, Urszula Radwańska.

W drużynie Wojska Polskiego byli żołnierze reprezentujący różne rodzaje Sił Zbrojnych RP, żołnierze wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce oraz dwóch zawodników NBA – Bo Outlaw i Otto Porter.

Osoby chętne na parkingu przed Atlas Areną w mogli zapoznać się ze sprzętem i uzbrojeniem będącym na wyposażeniu Wojska Polskiego, który w ramach pokazu statycznego został specjalnie zorganizowany na tę okoliczność.

Elementem poprzedzającym mecz był przejazd zawodników m. in.: pojazdami wojskowymi i innymi pojazdami zabytkowymi po centrum Łodzi.

Elementem wprowadzającym był mecz reprezentacji Polski zawodników niepełnosprawnych w koszykówce, którzy po parkiecie boiska poruszali sie na wózkach inwalidzkich.

Po przedstawieniu zawodników obu stron, rozpoczął się mecz, który był zarówno bardzo zacięty, a zarazem sprawił widzom dużo zabawy i uśmiechu. Drużyna żołnierzy w ostatnich minutach meczu utraciła prowadzenie i ostatecznie po rozegraniu czterech kwart mecz wygrali zawodnicy Marcina Gortata 77:71.

Zdjęcia: szer. Agnieszka Grzelak