TKKF-iada – wakacyjna olimpiada

687

28 lipca,  na trawiastym terenie przy ul. Bohuszewiczówny na osiedlu Niebrów w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się  trzecia Wakacyjna Olimpiada TKKF-iada  2017.  W tym  roku nazwa imprezy nawiązuje do 60-lecia Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej.

Warto wiedzieć, że po raz pierwszy wakacyjna olimpiada zorganizowana została przez Zarząd Miejskiego TKKF w 1982 roku, a jej inicjatorem i do dzisiaj głównym organizatorem był ówczesny prezes Antoni Smolarek. Od 2001 roku po kilkuletniej przerwie prezes Ogniska TKKF ZNP Antoni Smolarek wraz z koleżankami i kolegami co roku organizują kolejne edycje wakacyjnych olimpiad. TKKF-iada 2017 obok ul. Bohuszewiczówny to również inicjatywa Antoniego Smolarka, od wielu mieszkającego przy tej ulicy.

W olimpiadzie uczestniczyło 40 dzieci. Tym razem uczestnicy rywalizowali o medale w trójboju sprawnościowym (bieg 60 m, skok w dal z miejsca i rzut piłką zza głowy) w 2 kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców.

Oto klasyfikacja końcowa w trójboju sprawnościowym.

Kat. 9 – 12 lat: 1. Zuzanna Plich, 2. Patrycja Składowska, 3. Roksana Szczepanik i 1. Franciszek Kuś (Warszawa), 2. Krzysztof Dąbrowski, 3. Konrad Zając.

Kat. 5 – 8 lat: Natalia Śmiechowicz, 2. Nadia Janiszewska, 3. Alicja Sady i 1. Bartosz Śmiechowicz, 2. Piotr Szaruga, 3. Michał Dereń, Szymon Kaczmarek.

Najlepszymi uczestnikami tej olimpiady były 7-letnie bliźnięta Natalia i Bartosz Śmiechowiczowie, zdobywcy złotych medali w kategorii do 8 lat zajmując pierwsze miejsce we wszystkich konkurencjach. Bardzo dobrze wypadł też złoty medalista Franciszek Kuś z Warszawy zwyciężając w biegu i w skoku w dal, a w rzucie piłką był drugi.

W dodatkowej rywalizacji najmłodszych uczestników kolejność była następująca: 1. Lena Szefert (3 lata), 2. Maja Majewska (3 lata), 3. Jasio Kuś (dwulatek z Warszawy). Medale, dyplomy i upominki ufundowali organizatorzy tj. Ognisko TKKF ZNP i ZOP ZNP. Medale były dla najlepszych, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i wzięli udział w losowaniu upominków.

W przeprowadzeniu tej olimpiady pomagali także Bronisław Czechowicz, Małgorzata Baryś, Aleksandra Tejchman oraz rodzice srebrnego medalisty Piotra Szarugi. Zarząd Ogniska TKKF ZNP dziękuje wszystkim organizatorom, wolontariuszom i fundatorom, bo dzięki wspólnemu wysiłkowi kolejna TKKF-iada 2017 była udaną imprezą, która niewątpliwie uatrakcyjniła wypoczynek dzieciom i młodzieży, a także uświetniła 60-lecie TKKF.

Autor Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego