Katić wraca do Bełchatowa!

750

Milan Katić, który w 2015 roku podpisał kontrakt z PGE Skrą, wraca do Bełchatowa. W nadchodzącym sezonie przyjmujący będzie miał okazję zaprezentować zdobyte na wypożyczeniu umiejętności i doświadczenie już w żółto-czarnych barwach. Reprezentant Serbii podpisał trzyletni kontrakt i jest ostatnim siatkarzem, który dołączył do zespołu PGE Skry. Tym samym skład na sezon 2017/2018 został skompletowany.

Katić urodził się 22 października 1993 roku w Belgradzie. Swoją przygodę ze sportem rozpoczynał od piłki nożnej, szybko jednak zamienił ją na siatkówkę, której uczył się w klubie Pro Tent Obrenovac. Od 2009 do 2015 roku grał w zespole OK Vojvodina Novi Sad, z którym w sezonie 2014/2015 triumfował w Pucharze Challenge. Zajął wówczas 8. miejsce wśród najlepiej punktujących graczy. Następnie podpisał kontrakt z PGE Skrą, z której został wypożyczony do Galatasaray Stambuł. Po roku spędzonym w lidze tureckiej wrócił do PlusLigi, gdzie zasilił szeregi Łuczniczki Bydgoszcz. W minionym sezonie rozegrał łącznie 103 sety, zdobywając 257 punktów.

Oprócz sukcesów klubowych, tj. Pucharu Challenge, trzech srebrnych medali mistrzostw Serbii i trzykrotnego zwycięstwa w rozgrywkach o puchar tego kraju, Milan ma na swoim koncie także złoty medal mistrzostw Europy i mistrzostw świata kadetów oraz złoto Ligi Światowej. Już jako 18-latek otrzymał powołanie do szerokiej kadry reprezentacji Serbii na Puchar Świata w Japonii w 2011 roku. W tym samym roku został po raz pierwszy powołany na mecze popularnej Światówki. W tegorocznej edycji wywalczył z reprezentacją Serbii awans do turnieju finałowego w Kurytybie, będąc w składzie na wszystkie spotkania fazy grupowej i zdobywając dla swojego zespołu 18 punktów. Podczas turnieju Final Six wystąpił w drugim spotkaniu przeciwko Francji, w którym zapisał na swoim koncie 5 punktów.

Mierzący 201 cm Serb uważany jest za wielki talent i przyszłą gwiazdę światowej siatkówki. Już w 2015 roku próbowały pozyskać go kluby ligi włoskiej, rosyjskiej czy francuskiej, 22-letni wówczas Katić wybrał jednak PGE Skrę. Po dwóch latach, które spędził na wypożyczeniu, zdobywając doświadczenie i doskonaląc swoje umiejętności, powraca do Bełchatowa. To już trzeci serbski siatkarz, który w nadchodzącym sezonie bronić będzie żółto-czarnych barw.

Autor: www.skra.pl