„Białobrzeski przystanek zdrowia i relaksu” – TBO/18/2017. Liczymy na Twój głos!

W Białobrzegach, w jednej z najstarszych dzielnic naszego miasta dzieci i dorośli rozwijają swoje talenty w DOK-u, filii Miejskiego Centrum Kultury. Jest to wyjątkowe miejsce wielopokoleniowych spotkań.
Z powodu wieloletniego użytkowania teren placu zabaw przy placówce nie jest obecnie wizytówką ośrodka, stąd pomysł zagospodarowania tej przestrzeni w inny sposób. Zrealizowanie projektu obejmującego stworzenie siłowni zewnętrznej, w skład której wejdą urządzenia dwustanowiskowe do ćwiczeń na powietrzu oraz betonowe stoły do gry w piłkarzyki i do gry w ping-ponga, jak również dwa stoły z podwójnymi siedziskami, ławki, kosze na śmieci i stojak na rowery uczyniłoby teren filii bardziej atrakcyjnym dla różnych grup odbiorców.

Siłownie plenerowe z roku na rok zyskują na popularności. W wielu zakątkach Tomaszowa Mazowieckiego jego mieszkańcy ćwiczą na świeżym powietrzu. Z urządzeń rekreacyjnych korzystają zarówno bywalcy tradycyjnych siłowni, jak i ci, którzy nigdy wcześniej nie uprawiali żadnego sportu. Siłownie zewnętrzne są przeznaczone i atrakcyjne dla wszystkich, niezależnie od wieku.

Białobrzegi, choć liczą ponad 600 lat, rozkwitają za sprawą wielu inwestycji. „Białobrzeski przystanek zdrowia i relaksu” wpisuje się w nowy wizerunek dzielnicy. Razem z nami bądź na TAK! Głosowanie trwa do 15 września.

Źródło: DOK Tomaszów Mazowiecki