Pijani za „kółkiem”

680

Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jakie zagrożenie na drogach stwarzają pijani kierowcy. Mimo to, wciąż wiele osób decyduje się usiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. O tym, jak niebezpieczna jest jazda po pijanemu świadczą policyjne statystyki. Niestety policjanci wciąż zatrzymują nietrzeźwych kierujących pojazdami.

1 października o godzinie 12:00 na ulicy Rudej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw passatem. Kierowca tego pojazdu, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, wjechał w las, próbował uciekać. Jego ucieczka zakończyła się szybko,uderzył w drzewo. 29 letni kierowca tego pojazdu, został zatrzymany i przebadany na zawartość alkoholu, miał w organizmie 2,4 promila. Odpowie za kierowanie pojazdem wstanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej, grozi mu do 5 lat więzienia, utrata uprawnień do kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

29 września o godzinie 20:50 na ulicy Św. Antoniego, policjanci zatrzymali 39 – letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego, mężczyzna kierował bmw, miał w organizmie 2,6 promil

30 września 2017r o godzinie 5:30 na ulicy Opoczyńskiej policjanci zatrzymali 37 letniego mieszkańca gminy Inowłódz, mężczyzna kierował citroenem mając w organizmie 1 promil. Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany tego samego dnia o godzinie 8:55, w Królowej Woli. 29 letni mieszkaniec gminy Inowłódz , kierując audi, wydmuchał w alkotest ponad 1 promila.

30 wrzesnia o godzinie 13:40, na ulicy Legionów w Tomaszowie Mazowieckim został zatrzymany 54-letni rowerzysta. Kierującemu jednośladem alkotest wykazał 1,8 promila.

30 września o godzinie 12:20 w Inowłodzu doszło do zdarzenia drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 42 letni kierujący skodą, wyjeżdżając z ulicy Tamka w Inowłodzu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z mazdą którą kierował 44 letni mieszkaniec Łodzi i drugim pojazdem – kia którym kierował 58 – letni mieszkaniec Łodzi. Policjanci ustalili stan trzeźwości kierujących pojazdami. Kierujący kia i mazdy byli trzeźwi, natomiast kierującemu skodą alkotest wykazał 0,7 promila. Nietrzeźwy kierujący noc spędził w policyjnym areszcie, po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.