Uderzenie w narkobiznes

425

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Tomaszowskiej Komendy Policji, współpracując z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi, zlikwidowali plantację konopi indyjskich. W efekcie prowadzonych działań, w centrum Tomaszowa zabezpieczono ponad 25 krzewów oraz 22,8 gramów suszu o wartości nie mniejszej niż 22 tysiące złotych. W sprawie tej zatrzymano 39 letniego mieszkańca Tomaszowa. Usłyszał zarzuty posiadania narkotyków oraz nielegalnej hodowli. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności do lat

Do realizacji doszło 3 października 2017r. po tym, jak kryminalni, w wyniku prowadzonych wcześniej wspólnych działań operacyjnych, ustalili, a następnie zlokalizowali posesję, gdzie prawdopodobnie znajduje się plantacja konopi. Po wejściu na teren posesji funkcjonariusze znaleźli w jednym z zabudowań gospodarczych doniczki z krzewami konopi.

Plantacja była wyposażona w specjalistyczny sprzęt grzewczy, wentylacyjny i oświetleniowy. Zabezpieczono też na miejscu środki chemiczne, wspomagające uprawę znajdujących się tam roślin. Funkcjonariusze zabezpieczyli także 22, 8 gramów gotowego już suszu. Tylko z zabezpieczonej plantacji można uzyskać około 550 porcji handlowych marihuany.

Łączną wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się na kwotę co najmniej 22.000 złotych. W wyniku przeprowadzonej realizacji na miejscu zatrzymano 39-letniego właściciela posesji. Mężczyzna, usłyszał zarzuty posiadania narkotyków oraz nielegalnej hodowli. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności do lat 3. Podejrzany był w przeszłości notowany za podobne przestępstwo.

Źródło: KPP