Na co zwrócić uwagę wybierając monitoring GPS? Zobacz

1281

Monitoring GPS to jedna z odpowiedzi na potrzeby biznesu, w którym zarządzanie i bezpieczeństwo mają istotne znaczenie dla funkcjonowania przedsiębiorstwa. Dobrze dobrany system sprawdzi się nie tylko we flotach składających się z setek pojazdów, ale również w mniejszych jednostkach. Pomaga kontrolować, analizować i raportować, aby oszczędzać czas oraz zoptymalizować koszty.

Inwestycja w system monitorujący może okazać się doskonałą oszczędnością. Pozwoli Ci być tam, gdzie fizycznie nie jesteś w stanie kontrolować swoich pojazdów i pracowników, którzy aktualnie nimi podróżują.  Choć zaufanie w przedsiębiorstwie jest zazwyczaj jedną z naczelnych wartości, to jednak wielokrotnie jakość pracy podległych Ci osób może wymagać dodatkowej interwencji.  Aby zabezpieczyć się przed stratami finansowymi na dużą skalę i jasno wytyczyć granice panujące w Twoim przedsiębiorstwie, warto sięgnąć po innowacyjne rozwiązania. Być może podejrzenia zostaną tylko podejrzeniami, jednak zapobiegliwość to ważny element w sprawnym funkcjonowaniu każdej jednostki. Podejrzewasz, że pracownicy korzystają z samochodu służbowego do celów prywatnych? Że zmieniają wytyczoną trasę? Nadużywają swoich uprawnień? A może nie szanują powierzonego mienia prowadząc samochód nieekonomicznie? Monitoring GPS dostarczy Ci jednoznacznych danych i pomoże rozwiązać każdą sytuację bez uszczerbku na zaufaniu pracowników.

Czym się kierować wybierając system monitorujący?

Kiedy podejmiesz decyzję o tym, że Twoja firma potrzebuje nadzoru satelitarnego, zastanawiasz się jak wybrać najlepszy system. Zauważ, że inne potrzeby determinują wybór szukającego oszczędności właściciela lokalnej pizzerii, z innymi problemami mierzy się prezes przedsiębiorstwa transportowego. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, jednak nie wszystkie zostały stworzone stricte dla potrzeb prowadzonej przez Ciebie działalności. Aby zoptymalizować koszty oraz czas przeznaczony na wybór najlepszej oferty zacznij od przeprowadzenia wstępnej selekcji pod kątem swoich oczekiwań przede wszystkim należy:

  • sprecyzować, jakie są oczekiwania względem monitoringu, do jakich celów i na jaką skalę ma być wykorzystywany
  • określić budżet, który jesteś w stanie przeznaczyć na sfinansowanie swojej inwestycji
  • wybrać ofertę renomowanej firmy, która zaproponuje umowę z jasno sformułowanymi warunkami współpracy

Twoja firma potrzebuje kontroli

Niezależnie od charakteru prowadzonej działalności systemy wspierające zarządzanie transportem umożliwiają na precyzyjne monitorowanie pracowników wyruszających w trasy. Monitoring GPS pozwoli Ci uzyskać kontrolę nad całym przebiegiem podróży służbowej lub tylko nad poszczególnymi jej elementami.  Do wyboru pozostaje wiele wariantów:

  • rozliczanie zużycia paliwa
  • rozliczanie czasu pracy kierowców
  • optymalizacja tras
  • kontrola przebiegów
  • import danych z kart paliwowych
  • planowanie pracy

Sięgnij po rozwiązanie, które optymalnie wesprze Twój biznes. Wybierz system zarządzania transportem, który najlepiej sprawdzi się przy charakterze prowadzonej działalności i zacznij czerpać prawdziwe korzyści.