W Radomiu od 0:2 do 3:2 PGE Skry Bełchatów

463

W 7. kolejce PlusLigi PGE Skra wygrała z Cerradem Czarnymi 3:2. To pierwsze wyjazdowe zwycięstwo bełchatowian w tym sezonie. MVP spotkania uznano Mariusza Wlazłego.

Już początek spotkania zapowiadał w Radomiu ciężki bój. Bełchatowianie udając się na to spotkanie spodziewali się, że będzie trudno, ale chyba nie sądzili, że aż tak. Gospodarze wspierani dopingiem swoich kibiców prezentowali się wyśmienicie. O ile w pierwszej partii siatkarzom PGE Skry jeszcze udało się nawiązać walkę (25:21), to w drugiej przewaga radomian była wyraźniejsza (25:18). Zaskoczeni mogli być nawet najwierniejsi sympatycy Cerradu Czarnych!

To, co swoim podopiecznym przekazał w szatni trener Piazza pewnie pozostanie tajemnicą, ale po przerwie zagrali dużo pewniej, wygrywając do 20 i 25. Tie-break był popisem Mariusza Wlazłego, który udanymi atakami i zagrywkami przechylił szalę zwycięstwa na stronę PGE Skry!

Bełchatowianie odnieśli pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo i wrócą z Radomia z 2 punktami. Swój kolejny pojedynek w PlusLidze PGE Skra rozegra 4 listopada, kiedy w Energii podejmie Łuczniczkę Bydgoszcz. Sprzedaż biletów na ten mecz już się rozpoczęła. Wejściówki można zakupić zarówno w naszych stacjonarnych punktach: Sklepie PGE Skry w hali Energia (poniedziałek – piątek godz. 8:00 – 15:00) i na „Wyspie PGE Skry” w Galerii Olimpia (piątek godz. 15:00 – 19:00, sobota – niedziela godz. 10:00 – 18:00) oraz online TUTAJ

Cerrad Czarni – PGE Skra 2:3 (25:21, 25:18, 20:25, 21:25, 12:15)

MVP: Mariusz Wlazły

Cerrad Czarni: Teryomenko, Ostrowski, Żaliński, Filip, Droszyński, Fornal, Watten oraz Ziobrowski, Huber, Kwasowski

PGE Skra: Lisinac, Wlazły, Kłos, Katić, Łomacz, Ebadipour, Piechocki oraz Romać, Janusz, Bednorz, Milczarek, Penchev.

Źródło: skra.pl