Tomaszowski sztetl – rozwój, znaczenie i zagłada

591

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie upamiętniające 75. rocznicę zagłady tomaszowskiego getta pn.: „Tomaszowski sztetl – rozwój, znaczenie i zagłada”. Getto w Tomaszowie Mazowieckim zlikwidowano w dniach 30 października -1 listopada 1942 roku. Naziści w dwóch turach wywieźli 14 tysięcy Żydów z Tomaszowa Mazowieckiego do obozu zagłady w Treblince. Zapraszamy na spotkanie upamiętniające to wydarzenie.

W programie:

Spotkanie ze Sławomirem Ostrowskim autorem monografii „Ludność żydowska Tomaszowa Mazowieckiego w latach międzywojennych”, uznawanym przez środowisko naukowe za specjalistę z w/w tematyki; uczestnik licznych sesji historycznych, poświęconych ludności żydowskiej Tomaszowa Mazowieckiego i okolic.

Koncert zespołu RUACH – Dorotha i Bogusław Hageduess, żydowsko – polski duet wykonujący szeroki repertuar żydowskich melodii, które niegdyś narodziły się w Europie Środkowej i Wschodniej. Z muzyki żydowskiej wydobywają jej prawdziwy blask, jej pierwotną melodyjność i rytm tańca. Zapraszamy 30 października br. Miejskie Centrum Kultury Pl. Kościuszki 18, godz. 17

Wstęp wolny.

Źródło: MCK