VII Bieg Szwoleżera

613
31 października 2017 roku w garnizonie Łęczyca miała miejsce kolejna, siódma już edycja „Biegu Szwoleżera” organizowanego przez dowódcę 1.batalionu kawalerii powietrznej.
 
W tegorocznej edycji wystartowało 195 uczestników. Bieg rozegrano na terenie kompleksu koszarowego w Leźnicy Wielkiej. Uczestnicy startowali w kategorii OPEN oraz drużynowej w ramach współzawodnictwa sportowego w 1.bkpow.
 
Tradycyjnie do pokonania był dystans 8,8 km. Trasa biegu w kształcie pętli o nawierzchni asfaltowej, przebiegała przez teren lotniska oraz osiedla mieszkalnego w Leźnicy Wielkiej. Zawody rozpoczął dowódca 1.bkpow, podpułkownik Krzysztof Sarnowski, a po dużych zmaganiach zwycięzcami biegu zostali
 
w kategorii OPEN:
– por. Wojciech KARWOWSKI z 1 dywizjonu lotniczego z czasem 31 min i 42 sek;
 
w klasyfikacji drużynowej:
– I szwadron z 1 batalionu kawalerii powietrznej.
 
Łącznie bieg ukończyło 190 uczestników. Po ukończonym biegu, dowódca batalionu wręczył wszystkim zawodnikom pamiątkowe dyplomy oraz koszulki.
  
***
 

Celem corocznego „Biegu Szwoleżerów” jest kultywowanie tradycji kawaleryjskiej oraz upamiętnienie żołnierzy zarówno poległych na misjach poza granicami kraju, jak i wszystkich kawalerzystów.

Tekst: sierż. Łukasz Boczkowski
Zdjęcia:
sierż. Łukasz Boczkowski, st. szer. Karol Cygan