Nie pozwól zamarznąć

652

Gwałtowny spadek temperatury i związane z tym wychłodzenie mieszkań i domów to sytuacje, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby starsze, bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 lub 112.

Każdego roku, w naszym kraju odnotowywane są przypadki śmierci osób samotnych i bezdomnych. Ich przyczyną jest najczęściej wyziębienie organizmu związane z niskimi temperaturami. Niektóre osoby przed zimnem chronią się na działkach, w piwnicach lub na strychach bloków. Zimowe warunki pogodowe są także ogromnym zagrożeniem dla osób nietrzeźwych, które czasem zasypiają na ławkach, w parku lub mało uczęszczanych miejscach.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy znają sytuacje zagrażające zdrowiu lub życiu osób bezdomnych, a także samotnych, czy wymagających pomocy o przekazywanie Policji takich informacji. Nasze służby patrolowe sprawdzają każdy z otrzymanych sygnałów. Policja współpracuje z przedstawicielami pomocy społecznej, noclegowniami oraz ośrodkami działającymi na rzecz pomocy takim osobom.

Pamiętaj – Twój jeden telefon może ocalić komuś życie. Dzwoń pod bezpłatne numery: 997 lub 112 (z telefonów komórkowych.

Źródło: KPP