TKACTWO dla każdego

832

Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na zajęcia z tkactwa artystycznego, które odbywają się w filii MOK, ul. Browarna 7 w każdą środę od godziny 16.

Zajęcia dedykowane są dla każdej osoby, młodszej czy starszej, kobiety czy mężczyzny, uzdolnionej czy też nie. Tkać może nauczyć się każdy – wystarczy potrafić liczyć do dwóch. Dzięki merytorycznemu wsparciu instruktorki można nauczyć się, jak za pośrednictwem kolorowych nitek opisać to, czego nie potrafimy opisać słowami. Zaznajamiając się z tą techniką człowiek poznaje siebie na nowo, odkrywa w sobie pokłady cierpliwości, uczy się dążyć do celu, rozwija się manualnie i artystycznie.

Na zajęciach z tkactwa uczestnik skupia się na tworzeniu artystycznych kompozycji na ramach tkackich. Poznaje podstawowe ściegi tkackie, zasady snucia osnowy, ma okazję poznać podstawowe narzędzia tkaczek tradycyjnych (tabliczki, deseczki bardko). Materiałoznawstwo rozpoczyna się już na pierwszych zajęciach, na których prezentowane są podstawowe zasady filcowania wełny czesankowej.

Swoją przygodę z tkactwem można rozpocząć w każdym momencie. Na zajęciach pracujemy w małych grupach. Każdy uczestnik działa w swoim tempie. Instruktorka poświęca indywidualnie uczestnikowi czas, by każdy mógł zaznajomić się i zrozumieć prezentowane techniki tkackie.

Zajęcia z tkactwa prowadzi Elżbieta Lenart – certyfikowana tkaczka tradycyjna, tkactwem artystycznym pasjonuje się od ponad 15 lat.

Zapisy i więcej informacji o zajęciach w sekretariacie filii MOK, ul. Browarna 7, tel. 44 724 42 93

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Źródło: MOK