Nowy sprzęt dla straży

549

W piątek 3 listopada Starosta Tomaszowski Mirosław Kukliński przekazał Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej Starszemu Brygadierowi Krzysztofowi Iskierce dwa niezwykle ważne w czasie działań ratowniczo – gaśniczych urządzenia.

G-Force to nowoczesna prądownica gwarantująca długą żywotność oraz odporność na korozję poprzez wykonanie z anodyzowanego aluminium i stali nierdzewnej z elementami wulkanizowanej gumy. Zastosowanie przesuwnego zaworu ślizgowego redukuje uderzenie hydrauliczne i poprawia komfort pracy strażaka. 4 tryby pracy (tj. pulsacyjny, niskiego ciśnienia, wybór wydajności, przepłukiwanie) oraz możliwość płynnego przełączania pomiędzy trybami sprawia, że urządzenie jest uniwersalne do każdego rodzaju działań gaśniczych. Prądownica została przystosowana poprzez kalibrację do gaszenia pożarów wewnętrznych, pozwalając na natarcie prądem wody o kącie rozproszenia 60 st. co efektywnie wpływa na przebieg działań gaśniczych. Po zamontowaniu adaptera pianowego w krótkim czasie prądownicę wodną przezbraja się na prądownicę piany ciężkiej oraz

hydrauliczne urządzenie do wyważania drzwi HT 125. Ze względu na dużą siłę rozpierania (12,95 t) przydatne jest do otwierania metalowych drzwi ze skomplikowanymi zamkami lub drzwi przeciwpożarowych w czasie akcji ratowniczych w budynkach (mieszkalnych, użyteczności publicznej i produkcyjno-magazynowych). Kompatybilny z posiadaną pompą ręczną i wężami hydraulicznymi co czyni całość poręcznym, lekkim i mobilnym zestawem ratowniczym.

Przekazany przez Starostę sprzęt nie tylko usprawni pracę strażaków, ale przede wszystkim zapewni szybsze i lepsze działania w sytuacjach ratujących zagrożone życie i mienie mieszkańców Naszego powiatu. W przekazaniu uczestniczyli Członkowie Zarządu Powiatu Tomaszowskiego oraz Wicestarosta.

Źródło: Starostwo Powiatowe