Manicure hybrydowy krok po kroku – bez problemu wykonasz go sama w domu!

828

Piękne, zadbane, przyciągające zazdrosne spojrzenie paznokcie – która z nas o tym nie marzy?! Może więc czas pomyśleć o manicure hybrydowym? To znakomity sposób na modne, szalenie efektowne i przede wszystkim trwałe zdobienie paznokci. Hybrydę możesz z powodzeniem wykonać sama w domu, wystarczy odrobina cierpliwości i dobry zestaw do hybryd.

Dlaczego manicure hybrydowy cieszy się taką popularnością?

To zapewne zasługa jego trwałości. Tego rodzaju manicure może bowiem utrzymać się w idealnym stanie nawet przez kilka tygodni. A taka trwałość jest dzisiaj w cenie, bo która z nas ma czas, by wciąż go poświęcać swoim paznokciom? Poza tym to idealne rozwiązanie np. na urlop lub jakikolwiek dłuższy wyjazd – Twoje paznokcie będą wyglądały świetnie a Ty nie będziesz musiała poświęcać im uwagi. Inną zaletą hybrydy jest z pewnością wyjątkowo atrakcyjny efekt, jaki uzyskujemy w wyniku tego rodzaju pielęgnacji i zdobienia. Manicure hybrydowy wymaga nieco wprawy w samodzielnym wykonaniu, ale rezultat sprawia, że naprawdę warto się postarać!

Co będzie Ci potrzebne, aby zrobić hybrydowe paznokcie?

Zanim przystąpisz do działania, upewnij się, że masz pod ręką:

 • Pilnik,
 • Blok polerski, polerkę do paznokci,
 • Drewniany patyczek do skórek,
 • Odtłuszczacz,
 • Bazę pod lakier hybrydowy,
 • Oczywiście lakier hybrydowy,
 • Lampę UV,
 • Cleaner,
 • Top gel (hybryda nawierzchniowa).

Najprościej zaopatrzyć się w odpowiedni zestaw do hybryd. Poza wygodą, jakiej dostarcza komplet, w którym masz absolutnie wszystko, co potrzebne do wykonania tego typu manicure, zestawy oferują najczęściej także ciekawe płytki ze wzorkami, stemple do odbijania wzorków, czy też paski do French Manicure.

Hybryda krok po kroku

 1. Zacznij od opiłowania paznokci i nadania im pożądanego kształtu. Następnie usuń skórki.
 2. Kolejny krok to zmatowienie paznokci. W tym celu użyj bloku polerskiego.
 3. Aby pozbyć się z powierzchni paznokcia pyłu i tłuszczu, przetrzyj ją odtłuszczaczem.
 4. Na oczyszczona płytkę paznokcia nałóż bazę i utrwalaj ją w lampie UV przez około 2 minuty.
 5. Nałóż warstwę lakieru hybrydowego (cienką!) i także ją utwardź w lampie. Powinno to zająć również około 2 minut.
 6. Hybrydę pokryj warstwą nawierzchniową (top gel), która nada paznokciom idealna gładkość i połysk. Top także utrwal pod lampą UV.

I gotowe! Masz już najprostszy, ale jednocześnie wyjątkowo efektowny manicure hybrydowy. To co, kolejna hybryda będzie już z fantazyjnym wzorkiem?