Zwycięskie projekty III edycji programu „Decydujesz, pomagamy”

640

Zakończyło się głosowanie na najlepsze projekty społeczne w ramach trzeciej edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Klienci Tesco oddali ponad 4,8 mln głosów i wybrali 125 projektów, które zostaną zrealizowane. Organizacje otrzymają po 5.000 zł, dzięki którym będą mogły wcielić w życie swoje pomysły i wesprzeć lokalną społeczność.

W województwie łódzkim klienci Tesco wybrali 8 zwycięskich projektów. Dzięki grantom z programu „Decydujesz, pomagamy”, zostaną zrealizowane następujące projekty:

  • Patriotyczne wartości historii lokalnej” Towarzystwa Miłośników Historii Żychlina

  • Zdrowi i chorzy bliżej siebie” Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego

  • Kolorowe ulice” Fundacji „Arka”

  • Piły spalinowe dla OSP w Bechcicach” Ochotniczej Straży Pożarnej

  • Umiem, udzielam – pierwsza pomoc dla każdego” Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK

  • Pomoc dzieciom osieroconym” Stowarzyszenia „Żyć Godnie”

  • Bezpiecznie wejdź do wody” Stowarzyszenia Przyjaciół Pływania

  • Szkółka jazdy figurowej na lodzie” Klubu Sportowego „Trener”.

W regionie przyznano również dwa wyróżnienia. Granty otrzymają:

  • Fundacja „Dr Crown” na realizację projektu „Dla szczypiora i seniora”

  • Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „PRZYSTAŃ” na realizację projektu „Pracownia gospodarstwa domowego”.

Łącznie na terenie województwa łódzkiego oddano blisko 327 584 głosów.

Po raz trzeci otrzymaliśmy dowód na to, że warto angażować się w akcje mobilizujące do działania lokalne społeczności. Ponownie organizacje zaskoczyły nas ogromną znajomością lokalnych problemów i różnorodnością zgłoszonych projektów. Z dumą przekazujemy granty organizacjom. Wiemy, że dzięki tym projektom w wielu miejscach w Polsce wydarzy się coś dobrego – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco.

Wszystko w rękach mieszkańców

To już trzecia edycja programu organizowanego przez Tesco i Fundację Tesco. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. Spośród prawie pięciuset zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 339 finalistów, którzy walczyli o granty o łącznej sumie 650 000 złotych. Od 3 do 31 października mieszkańcy regionów głosowali na zwycięzców wśród autorów projektów, które dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych.

Kolejna edycja programu pokazała, jak wiele wspaniałych osób chce angażować się na rzecz lokalnych społeczności i ile dobrego jest jeszcze do zrobienia. Naszym zdaniem wszystkie pomysły są wyjątkowe, już nie możemy się doczekać realizacji projektów mówi Adam Chabiera z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, partnera merytorycznego programu.


Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” można znaleźć na stronie internetowej:
www.tesco.pl/pomagamy.