Król strzelców ekstraklasy w Widzewie

586
Robert Demjan, najlepszy strzelec piłkarskiej ekstraklasy w sezonie 2012/2013, został nowym zawodnikiem Widzewa Łódź. Kontrakt będzie obowiązywać półtora roku.

Bardzo chcę pomóc zespołowi w awansie. Doskonale wiem, co się dzieje na Widzewie. To jest coś pięknego, dlatego musimy dać kibicom to, czego oczekują – podkreśla Dejman. –  Byłem na starym stadionie, a na nowym jestem po raz pierwszy. Będę starał się strzelać gole, ale najważniejszy jest awans – dodaje.

Słowacki napastnik zaczynał swoją karierę w Slavoju Trebisov. Do 2010 roku występował w rodzimych rozgrywkach, broniąc również barw Matadora Puchov. Demjan był także zawodnikiem czeskiej Viktorii Zizkov.

W lipcu 2010 roku podpisał półtoraroczną umowę z Podbeskidziem Bielsko-Biała, przedłużoną później do końca 2012 roku. Jest strzelcem pierwszej bramki w najwyższej klasie rozgrywkowej w historii „Górali”. W sezonie 2012/13 Robert Demjan został królem strzelców polskiej ekstraklasy. Zdobył czternaście goli i to w dużej mierze dzięki jego trafieniom Podbeskidzie utrzymało się w lidze.

Po tamtym sezonie zawodnik podpisał kontrakt z belgijskim Waasland-Beveren. W Jupiler League rozegrał jeden sezon. W 23 spotkaniach zapisał na swoim koncie dwie bramki i dwie asysty.

Po zakończeniu sezonu 2013/2014 napastnik wrócił do klubu z Bielska-Białej. Po spadku z Podbeskidziem do I ligi Demjan występował w drużynie jeszcze przez rok. W rundzie jesiennej obecnego sezonu był zawodnikiem słowackiej Iskry Borcice.

Źródło: www.widzew.com