Spotkanie wigilijne służb mundurowych

793
Przed Nami Nowy Rok i nowe wyzwania. Będzie to rok szczególny – setna rocznica odzyskania Niepodległości. Przed Nami oprócz wielu zadań i ćwiczeń również wiele uroczystości. Będzie to na pewno rok wyjątkowy i będziemy jedną wielką rodziną. To już się stało. Bo przecież tak naprawdę jesteśmy jedną wielką rodziną. Polską rodziną z tradycjami i cudowną historią!” – powiedział w czasie swojego przemówienia dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej pułkownik Adam Marczak.
 
W czwartek 20 grudnia 2017 r. w kompleksie koszarowym w Tomaszowie Mazowieckim po raz pierwszy odbyło się spotkanie opłatkowe wszystkich lokalnych służb mundurowych.
 
W uroczystej zbiórce udział wzięli: poseł PiS Anna Milczanowska reprezentująca Ministra Obrony Narodowej, komendant powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim inspektor Szymon Herman,  komendant Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim starszy brygadier Krzysztof Iskierka, komendant Straży Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim Sławomir Wieruszewski, generałowie – byli dowódcy brygady, przedstawiciele władz lokalnych, duchowieństwa służb mundurowych, kombatanci, szwoleżerowie, ułani, strażacy, policjanci, strażnicy miejscy, żołnierze, pracownicy resortu obrony narodowej, klasy mundurowe oraz zaproszeni goście.
 
Na początku uroczystości komendanci i dowódcy złożyli wszystkim zebranym świąteczne oraz noworoczne życzenia –  „(…) zdrowych i spokojnych świąt, pełnych radości i miłości w gronie rodzinnym. Jak również szczęśliwego nowego 2018 roku. Spełnienia marzeń i realizacji zamierzeń zarówno zawodowych jak i w życiu osobistym„. Nie zapomniano również o żołnierzach brygady pełniących służbę w Afganistanie. W tym ważnym dniu, została nawiązana wideo rozmowa, dzięki której  mogliśmy wszyscy nie tylko złożyć sobie życzenia, ale i zobaczyć siebie nawzajem.
 
Przed rozpoczęciem wieczerzy ks. mjr Robert Dębiński udzielił błogosławieństwa dla zgromadzonych gości. Po czym zgodnie z tradycją bożonarodzeniową wszyscy zebrani złożyli sobie świąteczne życzenia opłatkowe.
 
Razem spędzony czas umiliło wspólne spiewanie kolęd wraz z zespołem „el Fuego” z Klubu 25BKPow.
 
Na zakończenie w Ośrodku Kultury Tkacz o godz. 19.00 odbył się koncert świąteczny dla żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej oraz ich rodzin.
Tekst: por. Michał Kolad
 
Zdjęcia: st. szer. Agnieszka Grzelak