Znamy terminarz Ekstraligi na przyszły sezon

422

Poznaliśmy już terminarz na nadchodzące rozgrywki Ekstraligi. Na inaugurację sezonu nie zabraknie wielkich emocji. Szczególnie ciekawie zapowiada się mecz pomiędzy ekipami Cash Broker Stali Gorzów oraz Get Well Toruń. Obie drużyny mierzyły się na inaugurację także w poprzednim sezonie, jednakże tym razem fani czarnego sportu spotkają się na stadionie Edwarda Jancarza w Gorzowie.

Wielkie widowisko, a następnie pogrom w Gorzowie

Z poprzedniego sezonu wspomnienia fanów toruńskiego zespołu z całą pewnością są mieszane. Pamiętamy fantastyczny mecz na inauguracje, kiedy to KS Toruń wspaniale stawiał czoła zawodnikom Stali. Ostatecznie goście zdołali wywalczyć zwycięstwo wynikiem 44-46. Zgoła inaczej wyglądał rewanż na stadionie Edwarda Jancarza. Zawodnicy Get Well nie mieli argumentów by zatrzymać świetnie jeżdżących gorzowian. Stal wygrała wtedy 55-35.

Szczęśliwy baraż o utrzymanie

Choć po wielkim widowisku na inauguracje zapowiadał się całkiem udany sezon, czarny sport szybko zweryfikował siły w najlepszej klasie rozgrywkowej. KS Toruń wygrał zaledwie trzy mecze, a w ostatnim spotkaniu pokonał GKM Grudziądz rzutem na taśmę ratując się przed ostatnim miejscem w tabeli. Było to niezwykle ważne zwycięstwo. Zawodnicy Get Well zmierzyli się bowiem w barażach o utrzymanie z Wybrzeżem Gdańsk i wyszli z tej rywalizacji zwycięsko. Natomiast ostatni w tabeli ROW Rybnik nie zdołał obronić się przed silną Unią Tarnów, która tym samym wraca do Ekstraligi.

KS Toruń oraz Stal Gorzów łączy wspólny sponsor

Nie tak dawno temu, KS Toruń podpisał umowę sponsorską z serwisem ForBet oferującym legalne zakłady bukmacherskie w Polsce. Marka ta już od ubiegłego sezonu mocno zaangażowała się we wspieranie polskiego żużla. Bukmacher w poprzednim sezonie podpisał kontrakt ze Stalą Gorzów, Włókniarzem Częstochowa, Stalą Rzeszów oraz GKŻ Wybrzeże. Teraz do grona sponsorowanych drużyn dołączył także Get Well Toruń.