Kamil Tlaga pierwszym wzmocnieniem Lechii

479

Mamy pierwsze wzmocnienie naszej drużyny na rundę wiosenną. Nowym zawodnikiem Lechii Tomaszów Mazowiecki został Kamil Tlaga. Piłkarz doszedł do porozumienia z Zarządem Klubu i w rundzie wiosennej pomoże zielono-czerwonym w walce o najwyższe cele.

Defensor to były piłkarz Widzewa Łódź, w którym spędził w sumie dwa sezony. W tym czasie wziął udział w 36 meczach łodzian i strzelił sześć bramek. Po zakończeniu rundy jesiennej 30-latek rozwiązał umowę za porozumieniem stron i dołączył do zielono-czerwonych. Wziął udział w ostatnim sparingu Lechii z Ceramiką Opoczno i od tego momentu trenował z zespołem prowadzonym przez trenera Bogdana Jóźwiaka.

Swoją przygodę z piłką Kamil Tlaga rozpoczynał w Wichrze Kobyłka. Najpierw występował w drużynie juniorskiej tego zespołu, a następnie przez trzy i pół roku grał w zespole seniorskim na poziomie klasy okręgowej. Następnie miał bardzo krótki epizod w Starcie Otwock, skąd przeniósł się do Mazura Karczew. Urodzony  w Wołominie zawodnik barwy Mazura reprezentował przez prawie cztery sezony. W tym czasie w III lidze łódzko-mazowieckiej rozegrał ponad sto spotkań, w których strzelił 13 goli. Bardzo dobre występy zaowocowały transferem do Legionovii Legionowo. W niej Kamil Tlaga również spisywał się znakomicie. Od razu w pierwszym sezonie gry (2012/2013) w biało-żółto-czerwonych barwach wywalczył ze swoimi kolegami awans do II ligi.  Na trzecim szczeblu rozgrywkowym w naszym kraju obrońca zagrał w 68 meczach, w których siedem razy wpisał się na listę strzelców. Do Łodzi piłkarz trafił w 2016 roku.