Patryk Miarka zawodnikiem Lechii

541

Lechię Tomaszów Mazowiecki wzmocnił kolejny piłkarz. Drugim nowym nabytkiem zielono-czerwonych przed wiosenną rundą rewanżową został Patryk Miarka. Piłkarz doszedł do porozumienia z Zarządem Klubu i od dzisiaj rozpoczął treningi z nowymi kolegami. Jest to drugi transfer tomaszowian w tym okienku transferowym. Wcześniej z klubem związał się Kamil Tlaga.

Nowy nabytek jest w Tomaszowie Mazowieckim bardzo dobrze znany. Reprezentował bowiem zielono-czerwone barwy w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017. Wystąpił wtedy w siedmiu meczach Lechii, dwukrotnie wychodząc na boisko w podstawowym składzie. W tym czasie strzelił dwie bramki. Zawodnik doznał kontuzji podczas meczu z Ursusem Warszawa. Po wejściu na plac gry z ławki zmuszony był je opuścić po niecałym kwadransie rywalizacji. Po szczegółowych badaniach okazało się, że Patryk Miarka zerwał więzadła krzyżowe. Przeszedł operację i długo musiał się rehabilitować. Na boisko powrócił w rundzie jesiennej bieżącego sezonu w drużynie jednego z naszych rywali Finishparkietu Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Wystąpił we wszystkim siedemnastu ligowych starciach ekipy z Warmii i Mazur, aż piętnaście razy wybiegając w podstawowym składzie. W tym czasie był bardzo wyróżniającym się zawodnikiem strzelając pięć bramek.

Młody dwudziestoletni pomocnik to wychowanek Górnika Łęczyca. Po krótkich występach w zespole juniorskim przeniósł się do młodej drużyny UKS SMS Łódź. W Szkole Mistrzostwa Sportowego spędził cztery sezony, po czym zwrócił na siebie uwagę obecnego w 2016 roku trenera Lechii Grzegorza Wesołowskiego. Piłkarz okazał się bardzo dobrym nabytkiem. Patryka witamy z powrotem na pokładzie i życzymy samych sukcesów z naszą drużyną.

Źródło: www.lechia1923.pl