Dawid Kieplin zawodnikiem Lechii

800

Znamy nazwisko kolejnego zawodnika, który podpisał umowę z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Jest nim młody piłkarz, występującej w Lotto Ekstraklasie Wisły Płock – Dawid Kieplin (na zdjęciu po prawej). Piłkarz zaakceptował warunki zaproponowane przez Zarząd Lechii i w rundzie wiosennej będzie reprezentował zielono-czerwone barwy.

Do finalizacji transferu doszło dzisiaj (piątek – 26 stycznia) po południu. Dawid Kieplin został wypożyczony przez klub z Płocka na pół roku, do końca rundy wiosennej. Młody pomocnik od kilku dni trenuje z naszą drużyną. Wystąpił również w środowym sparingu tomaszowian ze Zniczem Pruszków. Dwudziestolatek zdołał przekonać do siebie sztab szkoleniowy i działaczy Lechii. Przed nim teraz obóz przygotowawczy i ciężka praca nad przygotowaniem do ligowej wiosny.

Urodzony w Gosytninie piłkarz jest wychowankiem Wisły Nowy Duninów. Wiosną 2011 roku przeniósł się do Wisły Płock, gdzie w drużynie juniorskiej występował przez dwa i pół roku, a następnie przez cztery sezony grał w drugim zespole Wisły. W Ekstraklasie w barwach pierwszego zespołu zadebiutował wiosną ubiegłego roku, kiedy wszedł z ławki w wyjazdowym meczu płocczan z Piastem Gliwice. W pierwszej jedenastce Wisły wybiegł w starciu ze Śląskiem Wrocław, w którym grał przez 89 minut. Rundę jesienną Dawid Kieplin spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowej Pogoni Siedlce.

Źródło: www.lechia1923.pl