Działalność charytatywna

736
Kawalerzyści z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej poza wykonywaniem obowiązków służbowych, chętnie udzielają się charytatywnie na rzecz potrzebujących.
 
W ostatnim czasie lokalne służby mundurowe i pracownicy brygady wykazali się inicjatywą i zorganizowali zabawę choinkową, na którą zaproszono  także dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka w Tomaszowie Mazowieckim. Dzięki hojności żołnierzy 7. dywizjonu lotniczego udało się zebrać fundusze na paczki ze słodkościami dla dzieci.
 
Dodatkowo postanowiono zorganizować zbiórkę pieniędzy na zakup wymarzonego przez dzieci prezentu. Kadra i pracownicy resortu obrony narodowej z dywizjonu okazali się osobami empatycznymi, które chętnie wsparły ten pomysł. Dzięki temu dzieciom z Rodzinnego Domu Dziecka w Tomaszowie Mazowieckim została podarowana konsola do gier Xbox One z całym wyposażeniem. Podczas rozpakowywania prezentu radości i uśmiechów na twarzach dzieciaków nie było końca.
 
Żołnierze dywizjonu udzielają się także pomagając w organizowaniu opieki medycznej dla dzieci z domu dziecka. W szeregach brygady znajdziemy m.in. dyplomowanego logopedę, który na co dzień jest żołnierzem dywizjonu, a w czasie wolnym w ramach wolontariatu pomaga w terapii dzieci oraz w odrabianiu lekcji.
 
W ostatnich tygodniach piloci z 7.dywizjonu zabrali kilkoro dzieci z domu dziecka do Narodowego Teatru Edukacji oraz zorganizowali spotkanie z aktorami, co sprawiło podopiecznym ogromną radość.
 
Żołnierze brygady, zdają sobie sprawę, że mogą być wzorami dla młodych ludzi. Poprzez swoją postawę niejednokrotnie uczą jak należy postępować i nieść pomoc innym. Altruizm, który nie jest zapomnianą wartością, wciąż jest pielęgnowany wśród żołnierzy brygady.
Tekst: st. szer. Dorota Mazur
 
Zdjęcia: st. szer. A. Grzelak, st. szer. D. Mazur, kpt. A. Jakubowski