Certyfikowane Projekty Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego

557

W środę w siedzibie starostwa powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim Wicemarszałek Województwa Dariusz Klimczak oraz Starosta Tomaszowski Mirosław Kukliński wręczyli specjalne certyfikaty za zgłoszenie zwycięskich projektów do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Budżet Obywatelski Samorządu Województwa Łódzkiego 2018 to nowa propozycja, której celem jest włączenie mieszkańców województwa łódzkiego do decydowania o przeznaczeniu części jego budżetu na wybrane przez nich zadania. Wśród zwycięzców znalazły się:

Rekonstrukcja zwycięskiej bitwy Stefana Czarnieckiego ze Szwedami pod Strzemeszną w 1656r. Autorstwa Pana Dominika Kępy. Rekonstrukcja będzie swoistą podróżą w czasie do XVII w. Oprócz inscenizacji bitwy, w tym m.in. pokazu musztry i żonglerki chorągwiami, wydarzenie wzbogacone zostanie o szereg innych atrakcji. Oprócz zespołu muzyki dawnej oraz tańców dworskich w przygotowanych obozowiskach będzie można skosztować potraw, które były podstawą kuchni XVII w.

Kolejnym z certyfikowanych pomysłów „Wywalcz swoje marzenia”, jest projekt propagujący sportowy tryb życia wśród dzieci i młodzieży z naszego regionu, którego autorką jest Barbara Kuba.

Wśród certyfikowanych projekt znalazł się projekt „A czemu nie w Łódzkie? – turystyka i sport dla każdego” autorstwa Katarzyny Łuczyńskiej skierowany jest do mieszkańców terenów wiejskich województwa łódzkiego, które są zagrożone wykluczeniem społecznym i mają ograniczony dostęp do regionalnych atrakcji turystycznych. Ostatni zwycięski projekt  „Bezpiecznie nad wodą” zgłoszony  przez Bernarda Motylewskiego, to projekt którego istotą są zajęcia edukacyjne i szkoleniowe przeznaczonego dla dzieci i młodzieży, kształtujące właściwe zachowania w wodzie. Zajęcia zostaną przeprowadzone w przedszkolach, na pływalniach, nad zbiornikami wodnymi oraz na kąpieliskach.

Wszystkim serdecznie gratulujemy życząc sukcesów i powodzenia przy realizacji!

Źródło: Starostwo Powiatowe