Akcja zimowa w MCK – relacja dzień po dniu

891

Pierwszego dnia „Odlotowych ferii z DOK-iem” działo się mega dużo, a widać to na załączonych zdjęciach. Było lepienie różności z gliny, brokatowe tatuaże, budowanie zamków, wcielenie się w wymyślone postaci i odgrywanie scenek, tory przeszkód, zamykanie w bańce i tańce.

Nie zabrakło też czasu na posilenie się w przerwie między zabawami, a także wspólne stworzenie zimowego regulaminu. Dzieciaki opuściły DOK zmęczone po aktywnym dniu, ale co najważniejsze z uśmiechem na twarzy.

Na dobry początek wypoczynku zimowego w filii Tkacz odbył się Feryjny Turniej Tenisa Stołowego (kategoria open). Dziesięciu zawodników rywalizowało ze sobą, doskonale się przy tym bawiąc. Miejsce pierwsze wywalczył – Krzysztof Szymacha, drugie – Kamil Wrona, a trzecie Michał Kocięba. Turniej zorganizował i poprowadził – Tadeusz Lubicki.

Drugiego dnia uczestnicy akcji feryjnej w filii DOK odwiedzili salę edukacyjną Ognik w Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim. Tutaj dzieciaki mogły posłuchać i zobaczyć jak wygląda praca strażaków, przymierzyć elementy strojów, a także dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy o zasadach bezpieczeństwa. Nie obyło się również bez sprawdzenia, jak siedzi się w prawdziwym wozie strażackim! Kolejną atrakcją były rozgrywki na torach NAVI Bowling Club. Wszyscy uczestnicy bardzo zaangażowali się w grę, więc zawody były bardzo emocjonujące.