Krystian Kolasa nie jest już zawodnikiem Lechii

1019

Lechia Tomaszów Mazowiecki rozstała się z kolejnym piłkarzem. Zielono-czerwonych barw w rundzie wiosennej nie będzie reprezentował już Krystian Kolasa. Umowa z zawodnikiem została rozwiązana za porozumieniem stron. To piąty piłkarz, który opuścił szeregi tomaszowian w tym okienku transferowym.

Jak na razie nie wiadomo, gdzie Krystian Kolasa będzie dalej rozwijał swoją piłkarską karierę. Ostatnio był testowany w drugoligowym GKS Bełchatów. W rundzie jesiennej spędził na boisku dokładnie 526 minut, wystąpił w jedenastu spotkaniach Lechii i strzelił jedną bramkę w starciu z rezerwami Legii Warszawa (3:1).

Młody pomocnik swoją przygodę z futbolem rozpoczynał w juniorskiej drużynie Startu Łódź. Następnie występował w PTC Pabianice i rezerwach Widzewa Łódź. Do Lechii przyszedł w letniej przerwie między rozgrywkami przed sezonem 2015/2016. W ciągu dwóch i pół roku zagrał w sumie 70 meczach ligowych i jednym pucharowym (szczebel ogólnopolski) zielono-czerwonych, w tym 58 razy wybiegł na boisko w pierwszej jedenastce. Strzelił w tych spotkaniach osiem bramek.