Odlotowe ferie z filią DOK

629

Pierwszego dnia „Odlotowych ferii z DOK-iem” działo się mega dużo, a widać to na załączonych zdjęciach. Było lepienie różności z gliny, brokatowe tatuaże, budowanie zamków, wcielenie się w wymyślone postaci i odgrywanie scenek, tory przeszkód, zamykanie w bańce i tańce.

Nie zabrakło też czasu na posilenie się w przerwie między zabawami, a także wspólne stworzenie zimowego regulaminu. Dzieciaki opuściły DOK zmęczone po aktywnym dniu, ale co najważniejsze z uśmiechem na twarzy.

Drugiego dnia uczestnicy akcji feryjnej w filii DOK odwiedzili salę edukacyjną Ognik w Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim. Tutaj dzieciaki mogły posłuchać i zobaczyć jak wygląda praca strażaków, przymierzyć elementy strojów, a także dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy o zasadach bezpieczeństwa. Nie obyło się również bez sprawdzenia, jak siedzi się w prawdziwym wozie strażackim! Kolejną atrakcją były rozgrywki na torach NAVI Bowling Club. Wszyscy uczestnicy bardzo zaangażowali się w grę, więc zawody były bardzo emocjonujące.

Trzeci dzień ferii upłynął ponownie na wycieczkach! Obejrzeliśmy wszystkie zakątki spalskiego COS-u, przebiegliśmy po prawdziwych bieżniach, skorzystaliśmy z dobrodziejstw groty solnej i zwiedziliśmy Zamek w Inowłodzu. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, ale nie zabrakło też czasu na zdjęcia i… przytulanie! A to z okazji Międzynarodowego Dnia Przytulania.

Źródło: MCK